adventure-gbc844aeb5_1920

Ile kosztuje peruka z prawdziwych włosów?

Chcesz cieszyć się modną fryzurą i korzystać z wygody, jaką dają peruki naturalne? Z pewnością zastanawiasz się więc, ile kosztuje peruka z prawdziwych włosów. Koszt peruki naturalnej waha się od ok. 2 do nawet 10 tys. złotych. Zanim więc zdecydujesz się na jej zamówienie, warto dowiedzieć się, co ma na to wpływ.

Od czego zależy cena peruki z prawdziwych włosów?

Peruki naturalne czy syntetyczne? Zdecydowanie polecamy te pierwsze. Jaka jest ich cena? Na to, ile kosztują peruki, ma wpływ kilka istotnych czynników. Chodzi o tak podstawowe kwestie jak długość i kolor włosów, jednak ceny peruki z prawdziwych włosów zależą także od ich gęstości i jakości. Na co warto zwrócić uwagę pod tym względem?

Długość włosów

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że preferencje dotyczące uczesania bywają bardzo różne. Niektórym zależy na tym, by peruki naturalne pozwalały cieszyć się długimi włosami. Innych naszych klientów zadowala krótka, ale wyrazista fryzura. Ile kosztuje peruka z naturalnych włosów długa, a ile krótka? Jak z pewnością się domyślasz – im dłuższe włosy, tym cena peruki będzie wyższa. Jeśli jednak po noszeniu długiej fryzury zapragniesz odmiany, przypominamy, że możliwe jest strzyżenie peruk!

Kolor

W salonie Dorothy staramy się jak najbardziej dopasować uczesanie do potrzeb naszych klientów. Dlatego też dajemy możliwość zamówienia peruki w różnym kolorze. Z racji, że wykonywane są one z prawdziwych włosów, które nie są farbowane, trzeba mieć na uwadze fakt, że zdecydowanie trudniej zebrać włosy do peruki w kolorze blond. Wpływa to także na fakt, ile kosztuje taka peruka naturalna. Te dla brunetek są zdecydowanie tańsze. Pamiętaj także o tym, że w naszym salonie możesz skorzystać z takiej usługi jak farbowanie peruk. Jeśli kupisz uczesanie w kolorze, w którym nie będziesz czuć się najlepiej, w każdej chwili możesz poddać je stylizacji.

Gęstość

Kolejnym aspektem wpływającym na to, ile kosztuje peruka z prawdziwych włosów jest jej gęstość. Im więcej włosów potrzeba, by ją stworzyć, tym więcej zapłacisz. Możesz mieć jednak pewność, że niezależnie od tego, jak gęsta będzie Twoja peruka, idealnie nada się po chemioterapii. Od razu po jej założeniu poczujesz się pewniej!

Jakość

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na koszt peruki naturalnej jest jej jakość. W przeciwieństwie do peruk syntetycznych, peruki z prawdziwych włosów są o wiele bardziej wygodne i trwałe. Możesz je nosić codziennie bez obaw, że peruka przestanie wyglądać estetycznie czy zacznie spadać. Warto pamiętać również o tym, że co jakiś czas przyda się regeneracja peruki, z której możesz skorzystać w naszym salonie.

Różne rodzaje pochodzenia

Mówiąc o tym, ile kosztuje dobra peruka, warto poruszyć także temat materiału, z którego została wykonana. Są to prawdziwe włosy, które można oddać np. w ramach akcji Rack&Roll. Należy zaznaczyć, że w zależności od pochodzenia one również mogą się od siebie różnić. Pod tym względem wyróżnia się włosy:

  • europejskie,
  • słowiańskie,
  • chińskie,
  • brazylijskie.

W przypadku klientów z naszego kraju radzimy, by wybrać peruki naturalne z włosów słowiańskich. Swoją strukturą odpowiadają prawdziwym włosom większości z nas, dlatego ich wygląd sprawi, że trudno będzie ocenić czy to faktycznie peruka. Są one tkane ręcznie i doskonale nadają się do stylizacji. Ile kosztuje dobra peruka z takich włosów? Cena może wynosić ponad 3 tys. złotych. Koszt peruki naturalnej z włosów chińskich i brazylijskich może być niższy, jednak są one zdecydowanie bardziej sztywne.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem peruki naturalnej?

Tak jak już wspomnieliśmy to, ile kosztuje peruka z naturalnych włosów, zależy przede wszystkim od jej jakości, ale też gęstości, koloru i długości. Jeśli chcesz czuć się modnie i komfortowo, warto zainwestować w dobrej jakości uczesanie, które zrobi wrażenie na każdym, kto Cię spotka. W salonie Dorothy zamówisz:

Umów się na bezpłatną konsultację! Nasi pracownicy z chęcią pomogą w kwestii wyboru peruki na zamówienie. Już teraz możesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak dobrać perukę i jak dbać o perukę. Zachęcamy do lektury!