pexels-samantha-garrote-2467388

Jak wybrać perukę? - poradnik

Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać perukę warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pracują w salonie perukarsko-fryzjerskim Dorothy. Zanim jednak pojawisz się na wizycie i skorzystasz z konsultacji, możesz samodzielnie zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi tego jak wybrać perukę. Dzięki wiedzy dotyczącej tego, na co zwrócić uwagę kupiona peruka będzie nie tylko wygodna, ale też modna i dopasowana do Twojego wyglądu!

Peruka naturalna a peruka syntetyczna

Peruki, które aktualnie można znaleźć w salonach perukarskich, są naprawdę różnorodne. Poza wyglądem różnią się one materiałem, z którego je wykonano. Dostępne są peruki naturalne i peruki syntetyczne. Obydwa rodzaje mają swoje zalety i wady. Jeśli szukasz najtańszego rozwiązania, zdecydowanie lepszym wyborem będą peruki syntetyczne. Mając do dyspozycji szeroką bazę produktów tego typu, z pewnością znajdziesz model odpowiadający Twoim preferencjom. Należy jednak pamiętać, że nie nadają się one do stylizacji — przez cały okres ich używania musisz nosić dokładnie tę samą fryzurę.

Peruki naturalne, które zamówisz w naszym salonie, pozwalają natomiast korzystać z możliwości strzyżenia i farbowania. Z uwagi na fakt, że wykonano je z włosów naturalnych, należy dbać o ich pielęgnację, jednak ich wybór wiąże się też z wysoką trwałością. 

Jeśli więc szukasz peruki na zamówienie, która będzie odpowiednim rozwiązaniem na dłużej, lepiej jeśli zainwestujesz w perukę naturalną. Natomiast w przypadku sporadycznego korzystania z peruki, wystarczy syntetyczna.

Jak dobrać perukę do kształtu twarzy?

Poradnik na temat tego jak wybrać idealną perukę powinien uwzględniać wszystkie najważniejsze czynniki. Bezsprzecznie kluczowe znaczenie dla tego, jak będziesz się w niej prezentować, ma dobór peruki do kształtu twarzy. Jaką wybrać by pasowała?

Twarz kwadratowa

Jeśli masz wyraźnie zaznaczone kości policzkowe i wysokie czoło oraz szeroką żuchwę, Twoją twarz można określić jako kwadratową. Jak dobrać perukę pasująca właśnie do takiego kształtu twarzy? Przede wszystkim unikaj gładkich upięć i kwadratowych strzyżeń. Niekorzystnie będziesz też wyglądać w prostej grzywce. Najlepiej będą prezentować się długie, proste włosy lub cięcie w stylu pazia. Jeśli natomiast zależy Ci na grzywce, zdecyduj się na jej wycieniowanie.

Twarz trójkątna

Twarz trójkątną również charakteryzują wyraźne kości policzkowe i szerokie czoło. Jednak w tym wypadku broda jest mała. Jeśli nie wiesz, jaką wybrać perukę w przypadku takiego kształtu twarzy, możesz postawić na klasycznego boba, lub półdługie włosy z przedziałkiem z boku. W ten sposób kości policzkowe przynajmniej częściowo zostaną zakryte. Staraj się też zakrywać czoło i unikaj wysokiego koka oraz końskiego ogona.

Twarz owalna

Jeśli masz regularne rysy twarzy, posiadasz najbardziej uniwersalny kształt twarzy, który można porównać do owalu. W takim przypadku możesz korzystać z największej liczby rodzajów uczesań, wystrzegając się jedynie rozpuszczonych włosów z przedziałkiem na środku. Najlepszą fryzurą dla Ciebie będą miękkie fale. Doskonale będzie prezentować się też peruka z grzywką, która Twojej twarzy nada wyrazistości. 

Twarz okrągła

Ostatnią możliwością jest to, że Twoja twarz jest okrągła. Najbardziej typowe dla niej jest to, że masz niskie czoło, zaokrągloną brodę i pełne policzki. Jak wybrać idealną perukę dla osoby z okrągłą twarzą? Przede wszystkim nie decyduj się na bardzo krótkie fryzury. Unikaj też ściśle upiętych włosów i uczesań, w których odkryte są uszy. Najlepiej sprawdzą się peruki z włosami prostymi, bez grzywki. Pozwala to na ukrycie zaokrąglonych policzków, co znacznie wyszczupli twarz.

Jak dobrać kolor peruki?

Skoro podpowiedzieliśmy już jak dobrać perukę pod względem kształtu twarzy, pora wskazać, na co zwrócić uwagę w kwestii jej koloru. Pamiętaj, że peruki naturalne można farbować, więc w dowolnej chwili bez problemu możesz pozwolić sobie na metamorfozę. Jednak od czego zacząć? Kolor peruki powinien być dopasowany do koloru oczu i karnacji jej przyszłej posiadaczki. Jeśli charakteryzuje Cię zimny typ urody, a Twoje oczy są niebieskie, najlepiej będzie Ci w chłodnym blondzie. Zimne odcienie będą odpowiednim rozwiązaniem dla każdej osoby z jasną karnacją. Z kolei ciepłe barwy najlepiej będą pasowały posiadaczom ciepłej karnacji. Ciemna cera pozwala na wybór różnych odcieni ciemnego blondu oraz brązu.

Jak dobrać rozmiar peruki?

Kluczową kwestią jest także to, jak dobrać rozmiar peruki. Z racji, że masz możliwość wybrania peruki na zamówienie, nie musisz przejmować się tym, że w naszym salonie nie będzie peruki pasującej na Twoją głowę. Gdy już zdecydujesz się na konkretny rozmiar i uczesanie, dokonamy niezbędnych pomiarów Twojej głowy. Dzięki temu peruka, którą kupisz, będzie nie tylko idealna pod względem wizualnym, ale też rozmiarowym. Jesteśmy pewni, że komfort jej noszenia pozwoli Ci zapomnieć o tym, że masz ją na swojej głowie. W ten sposób zamówisz u nas zarówno peruki damskie, jak i peruki męskie.

Wiesz już, jak dobrać i kupić perukę pasującą do Twojego wyglądu. Pozwala to na znalezienie idealnej peruki — takiej, w której nie tylko będziesz doskonale wyglądać, ale też fantastycznie się czuć! W salonie fryzjerskim Dorothy dołożymy wszelkich starań, by pomóc Ci to osiągnąć!