Salon fryzjersko-perukarski Dorothy

beautiful-2405131_1280

Czy noszenie peruki niszczy włosy?

Dobrze dopasowana peruka może zmienić życie. Jeśli niemal się z nią nie rozstajesz, możesz zastanawiać się, czy noszenie peruki niszczy włosy. Odpowiedź jest jedna: dobrej jakości peruki używane na co dzień nie wpływają na kondycję włosów i skóry głowy. Elementem absolutnie obowiązkowym jest oczywiście prawidłowa pielęgnacja peruki oraz przestrzeganie kilku zasad.

W dzisiejszym artykule rozwiejemy wątpliwości, czy peruka niszczy włosy. Odpowiemy także na pytania, jak pomocne bywa noszenie peruki na co dzień. Zapraszamy do lektury!

Nowa technologia wykonania peruk a komfort i kondycja naturalnych włosów

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów uczesań. Spotykamy:

Rodzaj i styl uczesania zależy od indywidualnych preferencji klienta. Zastanawiasz się, jak dobrać perukę? W Salonie Dorothy masz możliwość dopasowania peruki na zamówienie. Bezpłatne konsultacje w komfortowych warunkach w oddzielnym gabinecie pozwalają ustalić, jaki rodzaj fryzury będzie najlepszy dla Ciebie.

Peruki damskie i męskie mogą mieć różne rozmiary, długości oraz rodzaj włosów. Najbardziej uniwersalne są peruki naturalne – stworzone z pasm ludzkich. Odpowiednio dobrane wyglądają jak prawdziwe włosy. Zapomnij o sztucznych uczesaniach, które łatwo się niszczą i wyglądają nienaturalnie.

Jak dbać o peruki na co dzień?

Nasze peruki są tworzone na mikroskórze – bardzo lekkiej bazie, która dobrze przylega do głowy oraz zapewnia komfort noszenia przez cały dzień. Jeśli zastanawiasz się, czy peruka niszczy naturalne włosy – nie musisz się obawiać. Nowa technologia wykonania peruk nie wpływa negatywnie na kondycję Twoich naturalnych włosów. Pozwoli Ci za to poczuć się pewnie i atrakcyjnie każdego dnia.

By maksymalnie zadbać o Twój komfort i sprawić, że noszenie peruki nie będzie Cię w żaden sposób ograniczać, stosuj kilka sprawdzonych zasad.

  1. Noś czepek pod perukę – czepek stabilnie utrzymuje perukę na swoim miejscu oraz tworzy barierę między skórą a peruką. To pomaga zachować jej czystość przez dłuższy czas.
  2. Odpowiednio przechowuj perukę – jedną z zasad, jak dbać o perukę, jest odkładanie jej w bezpieczne miejsce w czasie, gdy nie jest Ci potrzebna. Po zdjęciu peruki naturalnej umieść ją na specjalnym stojaku lub głowie manekina. To zapobiegnie plątaniu się włosów i odkształceniom powstałym na skutek nieprawidłowego przechowywania.
  3. Myj i pielęgnuj peruki noszone na co dzień – jeśli masz jedną perukę i używasz jej bardzo często, nie zapominaj o pielęgnacji swojej fryzury. Peruki naturalne możesz z powodzeniem poddawać różnym zabiegom pielęgnacyjnym, jak mycie czy strzyżenie peruk. Masz ochotę na zmianę koloru? Nic prostszego! Umów się do nas na farbowanie peruk – to też należy do zakresu naszych usług.
  4. Nie śpij w peruce – warto zdejmować fryzurę na noc. W czasie snu często pocierasz włosami o poduszkę, przez co mogą się nieestetycznie splątać i zniszczyć. By rano nie poświęcać długich minut na ponowne układanie fryzury – odłóż ją na stojak i śpij spokojnie, a rano tresa będzie nienaruszona.

Oczywiście peruki naturalne możesz nosić na co dzień. To, że użytkujesz je przez kilkanaście godzin na dobę, nie niszczy Twoich naturalnych włosów. Materiały, z jakich zostały wykonane peruki męskie i damskie, są w pełni bezpieczne i nie powodują podrażnień. Powyższe zabiegi pomogą Ci jedynie utrzymać fryzurę w dobrym stanie przez długi czas.

Noszenie peruki u osób przechodzących choroby a wpływ na odzyskiwanie naturalnych włosów

Zmagasz się ze skutkami chemioterapii i obawiasz się, czy noszenie peruki niszczy włosy? Nie masz powodów do niepokoju. Peruki na zamówienie z Salonu Dorothy nie przeszkadzają w odrastaniu Twoich naturalnych włosów.

Zachowanie naturalnie wyglądających włosów w trakcie choroby jest dla pacjenta niezwykle ważną kwestią, która pełni również rolę terapeutyczną. Noszenie peruki poprawia pewność siebie i pozwala ukryć przykre skutki choroby, jakimi bywa utrata włosów. Pamiętaj, że chemioterapia to nie powód do wstydu – w trakcie leczenia załóż modną perukę i pozbądź się kompleksów.

Jak nosić perukę, by nie zniszczyć naturalnych włosów? Umów się na bezpłatną konsultację i zapytaj naszych ekspertów o to, co Cię interesuje. Jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi nowinkami technologicznymi w kwestii perukarstwa, dlatego z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

Czy noszenie peruki niszczy włosy? Nic podobnego!

Jak już zdążyłaś i zdążyłeś się przekonać, noszenie peruki na co dzień nie niszczy Twoich naturalnych włosów. Wręcz przeciwnie – jest wiele zalet płynących z zakładania nowej fryzury. Większa pewność siebie, ukrycie niechcianych skutków choroby oraz dobieranie fryzury zgodnie z najnowszymi trendami to tylko kilka powodów, dla których warto nosić peruki naturalne.

Nie dręcz się więcej pytaniem, czy noszenie peruki niszczy włosy i umów się na bezpłatną konsultację do Salonu Dorothy, by wybrać perukę idealną dla Ciebie!

Ile wynosi dofinansowanie peruki z NFZ?

Wiesz już, komu przysługuje refundacja peruki. Zapewne zastanawiasz się też, jaka jest wysokość świadczenia. Bez względu na to, czy interesuje Cię refundacja peruki z włosów naturalnych, czy sztucznych, z NFZ otrzymasz 250 zł dofinansowania. W związku z tym, jeżeli zdecydujesz się na zakup droższego uczesania, którego cena wynosi 450 zł, dopłacisz 200 zł. Osoba niepełnosprawna może ubiegać się również o refundację peruki z PFRON (Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych).

Jak uzyskać refundację peruki?

Co zrobić, by otrzymać refundację peruki po chemioterapii lub wspierającej leczenie innego schorzenia? Udaj się do lekarza, który wystawi zaświadczenie pozwalające na zakup peruki refundowanej przez NFZ. Zlecenie może wypisać specjalista: onkologii klinicznej, radioterapii onkologicznej, onkologii i hematologii dziecięcej, chirurgii ogólnej, dziecięcej lub onkologicznej, hematologii, wenerologii, dermatologii i ginekologii onkologicznej. Wystawione przez lekarza zaświadczenie refundacji peruki po chemioterapii lub z powodu innej choroby złóż razem z wnioskiem w oddziale NFZ. Następnie, po pozytywnym rozpatrzeniu zgłoszenia skorzystaj ze zwrotu kosztów podczas zakupu zamiennej fryzury.

Znasz już odpowiedź na pytanie, komu przysługuje refundacja peruki i wiesz, że dofinansowanie nie dotyczy wyłącznie osób po chemioterapii. W salonie Dorothy znajdziesz peruki męskie i damskie stworzone z najwyższej jakości włosów. Jeżeli szukasz zastępczego uczesania, zapraszamy Cię do wizyty. Polecamy także doskonale dopasowane peruki naturalne na zamówienie.