fashion-gb92aabb75_1920

Jak założyć perukę?

Peruki naturalne to rozwiązanie, na które coraz chętniej decyduje się wielu z nas. Jak zakładać peruki by prezentowały się idealnie, a jednocześnie wygodnie się je nosiło? W naszym salonie fryzjersko-perukarskim dobierzemy dla Ciebie odpowiednie uczesanie, jednak pamiętaj, że przy zakładaniu peruki należy zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Tego, jak zakładać perukę dowiesz się z naszego artykułu.

Peruki naturalne i ich właściwości

Zanim podpowiemy jak prawidłowo założyć perukę, warto podkreślić, że doskonale nadaje się ona do stylizacji. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na peruki długie, czy krótkie w każdej chwili możesz zmienić uczesanie. Wystarczy, że umówisz się na strzyżenie peruk. Z chęcią podejmiemy się przygotowania dla Ciebie peruki z grzywką lub o innym uczesaniu.

Peruka – jak zakładać?

Wątpliwości związanych z zakładaniem peruki może być wiele. Dostępne są peruki damskie i peruki męskie, a każda z nich może mieć krótkie lub długie włosy. Co więcej, niektóre z osób decydujących się na uczesanie tego typu mają, chociaż częściowo, swoje własne włosy. Jak prawidłowo założyć perukę, by one nie wystawały? Przygotowaliśmy instrukcję, która to wyjaśnia.

  1. Palce wskazujące należy umieścić z tyłu peruki.
  2. Zakładanie peruki rozpocznij od linii brwi – przesuwając ją w stronę potylicy.
  3. Następnie umieść przód peruki tam, gdzie rozpoczyna się linia włosów.
  4. Pamiętaj o tym, żeby spod peruki wyjąć uszy i gotowe!

Po zastosowaniu się do instrukcji zawsze warto przeprowadzić test i upewnić się, czy założenie peruki na zamówienie na pewno wykonano poprawnie. W jaki sposób to zrobić? Twarde punkty po bokach peruki powinny znajdować się w okolicach skroni – równolegle do siebie. Poza tym, przesuwając palec po tylnej krawędzi peruki sprawdź, czy nie zawinęła się ona do środka. Jest to szczególnie ważne w przypadku krótkich włosów.

Jak założyć perukę na długie włosy?

Na peruki naturalne decydują się nie tylko osoby po chemioterapii lub innej chorobie, ale też ci, którzy pragną metamorfozy. Zdarza się więc, że nasi klienci mogą pochwalić się na przykład pięknym warkoczem. Pojawia się więc pytanie – jak założyć perukę na długie włosy? Od razu uspokajamy, że bez problemu można zrobić to tak, by pasma włosów nie wystawały, a na peruce nie pojawiły się nierówności. Najważniejsze jest to, by wiedzieć, jak upiąć włosy pod perukę.
Najlepiej jeśli posiadając długie włosy zapleciesz warkocz. Powinien on rozpoczynać się od czoła. Dzięki takiemu uczesaniu zbierzesz wszystkie włosy i łatwiej będzie je równo rozłożyć na głowie. Na całość trzeba nałożyć specjalną siateczkę, która zapobiegnie wysuwaniu się niesfornych kosmyków. Jeśli jednak nie masz swoich własnych włosów peruka naturalna, którą umieszczono na mikroskórze również będzie się dobrze trzymała.

Jak założyć perukę i ją wyregulować?

Dzięki temu, że peruki naturalne dostępne w salonie Dorothy są wykonywane na zamówienie, możesz mieć pewność, że będą one dopasowane do obwodu Twojej głowy. Dzięki temu nie musisz przejmować się koniecznością regulowania peruki przy każdym jej założeniu. W ten sposób zagwarantujesz sobie pewność, że wybrana peruka będzie wyglądać naturalnie, a jej noszenie będzie dla Ciebie komfortowe! 

Wiesz już, jak założyć perukę na długie włosy z siatką, ale takie uczesanie z łatwością umieścisz także na głowie bez włosów. Jeśli mimo naszych porad nadal nie wiesz, jak zakładać perukę odwiedź nasz salon. Nasi specjaliści z chęcią Ci pomogą i dołożą wszelkich starań, by noszenie peruki było dla Ciebie przyjemnością. Podpowiemy też jak dobrać perukę oraz jak dbać o perukę. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz i umówisz na wizytę!