Salon fryzjersko-perukarski Dorothy

trichologia w salonie Dorothy

Odmień swoje życie!

zapraszamy

508 337 910

Umów się już teraz.

BEZPŁATNA KONSULTACJA

Nie martw się na zapas. Nie bój się spróbować! Ta wizyta może odmienić Twoją codzienność. Rozwiązanie jest bliżej niż Ci się wydaje.
GSM +48 508 337 910

TRICHOLOGIA

Trychologia jest ciągle rozwijającą się dziedziną nauki, leżącą na granicy medycyny estetycznej i dermatologii. Zajmuje się wszystkimi przypadkami wypadania włosów, łysienia i dolegliwościami takimi jak łuszczyca, łupież itp. Metoda ta jest bardzo skuteczna, ponieważ dzięki precyzyjnie stawianej diagnozie na podstawie wywiadu, badań analitycznych oraz badań skóry głowy i włosówwykonywanych za pomocą mikrocamery , pozwala na podjęcie odpowiedniej terapii i profilaktyki schorzeń skóry głowy i włosów.

Źródeł wypadania włosów należy doszukiwać się zarówno w podłożu zdrowotnym jak i w negatywnych warunkach w jakich żyjemy. Najczęstszymi czynnikami powodującymi różne dolegliwości skóry głowy i włosów są:

  • zanieczyszczone środowisko,

  • spaliny spowodowane ciągłym rozwojem rynku motoryzacyjnego,

  • promieniowanie emitowane przez telefony komórkowe i komputery,

  • stres,

  • nieodpowiednia dieta.

Wszystko to sprawia, że krew krąży wolniej w skórze głowy i w następstwie mieszki włosowe stają się „uśpione”, a pobudzić można je do życia jedynie poprzez dostarczenie odpowiednich substancji odżywczych.

Trychologia dzieli się na:

  • Trychologię medyczną, która zajmuje się kompleksowym rozpoznaniem oraz terapią z użyciem środków medycznych.

  • Trychologię kosmetyczną, w obrębie której podejmowane są pośrednie kroki w celu poprawy stanu skóry głowy i włosów. Są to zabiegi głównie kosmetyczne oraz fryzjerskie.

Cel jest jeden, aby wspólnie promować profilaktykę zachowawczą, rozpoznać przyczynę zaistniałych problemów i podjąć odpowiednią formę kuracji pielęgnacyjno – leczniczej.

Celem konsultacjii trychologicznej jest rozpoznanie typu schorzenia oraz przyczyn, które można zidentyfikować za pomocą badania mikrokamerą. Diagnozowanie to polega na obserwowaniu skóry głowy i włosów w 200-krotnym powiększeniu. Dokładny obraz pozwala ocenić kondycje włosów, stan skóry głowy i korzeni włosów. W razie stwierdzenia choćby najmniejszych objawów chorobowych w mieszkach włosowych stosowane są kuracje, co pozwala odzyskać zdrową skórę głowy oraz poprawić kondycję włosów. Dzięki stosowaniu wyłącznie naturalnych, testowanych produktów oraz unikalnych metod, rezultaty pojawiają się w ciągu kilku miesięcy.

0