Jak dbać o perukę z włosów naturalnych?

Jak dbać o perukę naturalną, by nie utraciła swojego pierwotnego, estetycznego wyglądu? To dość proste. Wystarczy wprowadzić w życie porady dotyczące doboru odpowiednich kosmetyków oraz sposobu mycia i stylizacji fryzury. Właściwa pielęgnacja peruki zapobiegnie stopniowemu niszczeniu uczesania. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zatroszczyć się o alternatywną fryzurę!

Jak dbać o perukę naturalną? Stosuj odpowiednie kosmetyki

Jak dbać o perukę z prawdziwych włosów? Po pierwsze, podczas mycia i stylizacji sięgaj wyłącznie po kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji tego typu uczesania. Odpowiednie produkty znajdziesz w salonach fryzjersko-perukarskich. Zachęcamy do wizyty w salonie Dorothy, gdzie specjaliści doradzą Ci w kwestii wyboru najlepszego szamponu i lakieru oraz właściwej odżywki. Pielęgnacja peruki naturalnej powinna zapewnić jej odpowiednią dawkę składników nawilżających, wygładzających i odżywczych. Warto wiedzieć, że włosy w peruce umyjesz i wystylizujesz również za pomocą kosmetyków drogeryjnych. Jednak nie polecamy takiego sposobu pielęgnacji, gdyż niespecjalistyczne produkty mogą naruszyć mocowanie włosów przy czepku i zepsuć strukturę peruki po chemioterapii lub służącej zmianie wizerunku.

Pielęgnacja peruki naturalnej – jak myć włosy?

Jak często myć włosy w peruce naturalnej? Jak dbać o perukę naturalną podczas jej czyszczenia? Jeżeli nosisz uczesanie na co dzień, polecamy mycie go raz w tygodniu. Wówczas będziesz mieć pewność, że włosy są czyste, zadbane i błyszczące. Oczywiście, częstotliwość mycia zależy od tego, ile godzin w ciągu dnia nosisz na głowie uczesanie, czy uprawiasz w nim sport lub śpisz. Zobacz, jak dbać o perukę z włosów naturalnych, myjąc ją krok po kroku:

  1. Umieść perukę na specjalnej główce i rozczesz dokładnie pasma.
  2. Polej uczesanie letnią wodą, rozpoczynając od jego nasady.
  3. Nałóż na włosy szampon przeznaczony do mycia peruk.
  4. Umyj fryzurę, rozprowadzając kosmetyk na całej długości włosów. Nie pocieraj pasm, tylko je masuj.
  5. Usuń szampon, spłukując go letnią wodą. Zacznij od czubka peruki.
  6. Wywiń perukę na drugą stronę, by umyć wewnętrzną stronę czepka.
  7. Nałóż szampon. Ostrożnie i dokładnie umyj wewnętrzną część peruki.
  8. Spłucz kosmetyk letnią wodą i nałóż na włosy odżywkę. Nie nakładaj odżywki na czepek.
  9. Usuń kosmetyk po kilku minutach, spłukując go letnią wodą.
  10. Wysusz perukę, odsączając część wody ręcznikiem. Możesz użyć suszarki z chłodnym nawiewem lub umieścić uczesanie na stojaku i poczekać na jego wyschnięcie.

Pamiętaj, że w doborze odpowiednich kosmetyków do mycia pomogą Ci specjaliści z salonu Dorothy. Jeżeli będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości, podpowiedzą też, jak powinna wyglądać pielęgnacja peruki naturalnej w przypadku Twojej alternatywnej fryzury.

Jak dbać o perukę z włosów naturalnych? Akcesoria do stylizacji

Stylizacja i pielęgnacja włosów w peruce nie obędą się bez właściwych akcesoriów. Koniecznie wybierz, najlepiej z pomocą specjalisty, odpowiednią szczotkę. Zdecyduj się również na zakup głowy ze stojakiem, która zapewni komfort w trakcie zabiegów pielęgnacyjnych. Jak dbać o perukę naturalną, by włosy dobrze się układały? Poza wspomnianymi już specjalistycznymi kosmetykami, takimi jak szampon i odżywka, wybierz wygładzającą maskę i termoochronny spray. Warto też stosować lakier, który utrwali fryzurę i nada jej blasku. Osuszając peruki naturalne, korzystaj z ręczników z bawełny lub mikrofibry.

Jak stylizować włosy w peruce, by ich nie uszkodzić? Pielęgnacja peruki

Jak dbać o perukę z prawdziwych włosów podczas jej stylizacji? Najpierw rozczesz pasma, zaczynając od ich końcówek i kierując się stopniowo ku nasadzie fryzury. W trakcie czesania nie szarp włosów – nieostrożne i niedelikatne ruchy mogą zniszczyć perukę. Następnie wybierz odpowiadającą Ci stylizację. Jeżeli podczas układania fryzury korzystasz z prostownicy lub lokówki, pamiętaj, że w tym przypadku ważna jest pielęgnacja włosów w peruce w postaci nałożenia na nie termoochronnego kosmetyku. Zabezpieczy on Twoje uczesanie przed negatywnym działaniem wysokiej temperatury. Układanie fryzury przy pomocy emitujących ciepło urządzeń może skrócić żywotność peruki naturalnej. Dlatego, jeśli użycie prostownicy lub lokówki nie jest konieczne, staraj się go unikać. Pamiętaj, że w kwestii ułożenia fryzury również warto zaufać specjaliście z salonu. Wystylizuje on peruki męskie i damskie w pełni bezpieczny i profesjonalny sposób.

Jak dbać o perukę z prawdziwych włosów? Renowacja peruk

Regularnie noszone peruki damskie lub męskie po pewnym czasie mogą nie prezentować się już tak dobrze jak w momencie zakupu. Próbujesz samodzielnie przywrócić dawny wygląd swojemu alternatywnemu uczesaniu? Takie działanie prawdopodobnie nie przyniesie spodziewanych efektów. Jaka specjalistyczna pielęgnacja peruki jest polecana w tym przypadku? Najlepszą decyzją będziewybór regeneracji fryzury w salonie. Bez względu na to, jak długo już nosisz uczesanie, specjaliści z salonu Dorothy przywrócą włosom zachwycający blask i nawilżenie. Renowacja peruk polega również na uzupełnieniu ubytków oraz ewentualnym dopasowaniu czepka, by jego noszenie było komfortowe.

Mamy nadzieję, że wykorzystasz w praktyce porady dotyczące tego, jak dbać o perukę z włosów naturalnych. Stosuj odpowiednie kosmetyki oraz myj i układaj uczesanie we właściwy sposób. Dzięki temu Twoja naturalna peruka przez długi czas zachowa żywotność i estetyczny wygląd. Jeżeli potrzebujesz dodatkowych wskazówek lub chcesz odnowić swoją alternatywną fryzurę, odwiedź salon Dorothy. Z przyjemnością doradzimy Ci, jak dbać o perukę naturalną, którą posiadasz, by wyglądała pięknie przez wiele lat.