Salon fryzjersko-perukarski Dorothy

peruki długie - salondorothy.pl

Peruki naturalne vs syntetyczne - różnice

 

Peruki naturalne vs syntetyczne — różnice między nimi są bardzo istotne, ponieważ po ich poznaniu wybór konkretnego rodzaju staje się o wiele łatwiejszy. Coraz więcej osób korzysta z nich już nie tylko jako z peruki po chemioterapii, ale także w formie szansy na odmianę swojego wyglądu. Jeśli Ty także rozważasz tę możliwość i zastanawiasz się — lepsze są peruki naturalne czy syntetyczne, poznaj różnice między nimi i skorzystaj z naszych porad na temat tego, która będzie dla Ciebie odpowiednia.

Peruki naturalne i syntetyczne cieszą się zainteresowaniem wielu osób — zarówno pań, jak i panów. Wiele z nich, zanim dokona odpowiedniego wyboru, często zastanawia się jak odróżnić perukę naturalną od syntetycznej i jakie są największe różnice między nimi. By uniknąć tego problemu, zachęcamy do tego, by zapoznać się z charakterystyką obydwu rodzajów uczesania, którym możesz zastąpić swoje własne lub ukryć pod nim brak włosów.

Charakterystyka peruk naturalnych

Jeśli nie wiesz, jakie są różnice między peruką syntetyczną a naturalną, warto krótko je opisać. Pierwsza z nich, czyli peruka naturalna, jak sama nazwa wskazuje, jest produkowana z prawdziwych włosów. Mogą to być włosy słowiańskie, europejskie, chińskie lub indyjskie. Pierwsze z nich wyróżniają się najlepszą jakością. Z racji swoich właściwości nie muszą być poddawane procesowi dekoloryzacji, który wpływa niekorzystnie na strukturę pukli. W związku z tym nazywa się je także dziewiczymi. Peruki naturalne stworzone właśnie z takich włosów są bardzo trwałe oraz charakteryzują się miękkością i efektownym połyskiem.

Charakterystyka peruk syntetycznych

W odróżnieniu od peruk naturalnych te nazywane syntetycznymi nie powstają z prawdziwych włosów. Ich jakość nie zawsze więc jest w stanie zadowolić ich potencjalnych posiadaczy. Mimo że produkowane w dzisiejszych czasach peruki syntetyczne nie przypominają swojego pierwowzoru, nadal brakuje im wiele do ideału. Przede wszystkim pod względem struktury. Uczesania tego typu wykonuje się z włosa syntetycznego lub termicznego. Drugi rodzaj daje możliwość poddawania włosów stylizacji, jednak nie ma pod tym względem tak wielu możliwości jak w przypadku peruki naturalnej. Mimo że włosy syntetyczne nie są naturalne, trzeba o nie równie często dbać. W innym przypadku zniszczeją jeszcze szybciej.

Peruki naturalne i syntetyczne — czym się różnią i którą wybrać?

Starcie pod tytułem „peruki naturalne vs syntetyczne — różnice”, warto rozstrzygnąć, biorąc pod uwagę nie tylko materiał, z którego powstają i sposób, w jaki są tworzone. Rozważając możliwość zamówienia peruki, która ma spełniać Twoje potrzeby, przyjrzyj się także takim aspektom jak:

  • pielęgnacja,
  • możliwość farbowania,
  • ogólna regeneracja.

Analizując różnice między peruką syntetyczną a naturalną właśnie pod tym względem, w łatwy sposób dowiesz się, kiedy najlepiej sprawdzi się pierwsza oraz w jakim przypadku lepiej wybrać drugą.

Peruki naturalne vs syntetyczne — różnice w pielęgnacji

Może się wydawać, że peruki damskie lub męskie nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Nic bardziej mylnego. Z racji, że mają zdobić Twoją głowę, musisz się z nimi obchodzić z jeszcze większą troską. Jak należy dbać pod tym względem o peruki naturalne, a jak o syntetyczne?

W przypadku peruki syntetycznej trzeba pamiętać o regularnym przeczesywaniu — najlepiej szczotką ze specjalnymi igiełkami. W ten sposób unikniesz napuszonych i szorstkich włosów. Gdy peruka jest nieużywana, najlepiej ją zapleść i włożyć do specjalnego woreczka. Do jej mycia potrzebujesz specjalnie przeznaczonych do tego kosmetyków. Z kolei do pielęgnacji peruki naturalnej możesz stosować produkty przeznaczone do prawdziwych włosów. Znajdziesz je w każdej drogerii, a ich cena nie jest wysoka. Specjaliści z naszego salonu chętnie pomogą Ci dobrać odpowiednie kosmetyki.

Różnice między peruką syntetyczną a naturalną w farbowaniu

Z racji, że peruki syntetyczne wykonano ze sztucznego włókna, nie chłonie ono barwnika, którego użyjesz w trakcie farbowania. Jeśli więc pragniesz zupełnej metamorfozy, pora zainwestować w nową perukę. Gdy Twój wybór padnie jednak na peruki męskie lub damskie z włosów naturalnych, możliwości pod tym względem jest bardzo wiele. Tak jak prawdziwe, można je tonować i farbować. Dzięki temu, w razie takiej potrzeby, możesz zupełnie odmienić ich wygląd. Gdy kolor Twojej peruki zwyczajnie Ci się znudzi, nie musisz z niej rezygnować. Wystarczy, że odwiedzisz salon Dorothy i zdecydujesz się na jej farbowanie. Platynowy blond, róż, a może coś ciemniejszego? Nosząc perukę naturalną, masz naprawdę wiele możliwości!

Peruki naturalne i syntetyczne — regeneracja

Analizując różnice pomiędzy rodzajem peruk, zwróć także uwagę na ich trwałość. Te, które wykonano ze sztucznych włókien, będą Ci służyły zdecydowanie krócej niż peruki z włosów naturalnych. Swoje właściwości i atrakcyjny wygląd zachowają około roku. W przypadku peruki naturalnej czas ten jest dłuższy o kilka lat. By przez ten okres Twoja peruka prezentowała się imponująco, musisz jednak pamiętać o jej pielęgnacji. Raz na jakiś czas przyda się także renowacja peruk. W tym celu najlepiej oddać ją w ręce specjalistów z salonu Dorothy. Zadbają oni o przywrócenie jej blasku i sprawią, że jej noszenie nadal będzie dla Ciebie przyjemnością.

Peruki naturalne a syntetyczne — wygoda noszenia

Jeśli zastanawiasz się, czy wybrać peruki naturalne, czy syntetyczne, pod uwagę warto wziąć także komfort ich noszenia. Ważne jest nie tylko to, jak one się prezentują, ale też czy codzienne noszenie nie utrudnia Ci normalnego funkcjonowania. Peruki naturalne mają podstawę z mikroskóry. Sprawia to, że doskonale łączą się z głową i trudno je odróżnić od prawdziwych włosów. Peruka syntetyczna nie daje możliwości aż tak dobrego dopasowania, jednak dzięki coraz to nowszym technologiom, sztuczne włosy powstałe w ten sposób już nie rzucają się w oczy tak mocno jak kiedyś.

Kiedy peruka naturalna, a kiedy syntetyczna?

Jak widzisz, różnice między peruką syntetyczną a naturalną to nie tylko materiał, z jakich je wykonano, ale też szereg innych właściwości, które z tego wynikają. W jakim przypadku najlepiej sprawdzi się więc peruka naturalna, a kiedy syntetyczna?
Do noszenia peruk naturalnych zachęcamy osoby, które zamierzają korzystać z nich na co dzień. Niezależnie od swoich problemów, możesz zamówić perukę, która stanie się zupełnie niezauważalna zarówno dla Ciebie, jak i Twoich znajomych. Dzięki temu, że wykonano ją z prawdziwych włosów, może być poddana dowolnej stylizacji i koloryzacji. Należy jednak też pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Chętnie doradzimy, jak ona powinna wyglądać.

Peruki syntetyczne to rozwiązanie, które polecamy osobom szukających sposobu na szybką metamorfozę. Pamiętaj jednak, że taka peruka nie daje pod względem stylizacji aż takich możliwości. W związku z tym, gdy zdecydujesz się na konkretny kolor lub fryzurę, nie będzie można tego zmienić. Takie peruki przydadzą się więc wtedy, gdy zamierzasz korzystać z nich sporadycznie.

Udało nam się porównać peruki naturalne i syntetyczne. Jeśli chcesz znaleźć perukę z prawdziwych włosów, która będzie dostosowana do Twoich potrzeb, odwiedź salon Dorothy. Dołożymy wszelkich starań, by spełnić Twoje oczekiwania i sprawimy, że dzięki peruce wzrośnie Twoja pewność siebie!