adult-g77248e7d0_1920

Jak rozczesać perukę? Podpowiadamy!

Jeśli zdecydujesz się na noszenie peruki, pamiętaj, że podobnie jak w przypadku prawdziwych włosów trzeba dbać o jej pielęgnację. Jak rozczesać perukę by mimo jej częstego noszenia nadal prezentowała się idealnie? Czesanie sztucznych włosów nie jest niczym skomplikowanym, jednak już na samym początku warto dowiedzieć się, jak powinno wyglądać czesanie peruki.

Jak rozczesać perukę?

Zmechacona peruka nie wygląda estetycznie i na pewno nie będziesz czuć się w niej dobrze. Jak więc rozczesać perukę, by w dalszym ciągu cieszyło Cię jej noszenie? Zachęcamy do zapoznania się z naszą instrukcją, dzięki której rozczesywanie prostej peruki, a nawet takiej z kręconymi włosami nie będzie już więcej stanowiło problemu. Niezależnie od powodu, dla którego korzystasz z peruki, poradnik rozczesywania z pewnością będzie dla Ciebie cennym źródłem informacji. Jak więc powinna wyglądać pielęgnacja peruki syntetycznej i naturalnej?

Grzebień czy szczotka?

Kwestią, którą warto poruszyć jeszcze zanim przejdziesz do czesania, jest dobór odpowiednich przyrządów. Rozczesywanie sztucznych włosów ma wspomóc ich skuteczną pielęgnację. Właśnie dlatego czesanie poplątanych włosów peruki najlepiej zrobić przy użyciu grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Możesz też zdecydować się na zakup specjalnej szczotki, jednak nie jest to konieczne. Odpowiedni grzebień lub szczotka z delikatnym włosiem do tego, by rozczesać peruki naturalne lub syntetyczne zdecydowanie wystarczą.

Czesanie peruki syntetycznej

Jeżeli posiadasz perukę syntetyczną to ważna w tym przypadku jest kwestia utrzymania danej fryzury na stałe. By nie doprowadzić do rozprostowania kręconych włosów lub też innych zmian istotna jest odpowiednia pielęgnacja peruki syntetycznej. Na pewno powinniśmy pamiętać o jej regularnym praniu, po którym perukę trzeba oczywiście wysuszyć. Wtedy peruka powinna przybrać swój kształt. Oczywiście możesz ją dodatkowo rozczesać. Jednak ważne, by robić to delikatnie i wybrać grzebień do włosów syntetycznych. Z kolei w przypadku włosów kręconych, najlepiej zrobić to po prostu palcami.

Rozczesywanie peruki naturalnej

Jeśli chodzi o czesanie poplątanych włosów peruki naturalnej, właściwie powinniśmy robić to tak jak w przypadku naszego prawdziwego uczesania. Takie peruki profesjonalne wyróżniają się wysoką jakością i sprawiają, że trudno zorientować się, że mamy je na głowie. Właśnie dlatego wiele osób chętnie korzysta z nich jako peruki po chemioterapii. Jak dbać o perukę i ją rozczesywać?

Instrukcja krok po kroku

  1. Przede wszystkim czesanie peruki powinno mieć miejsce codziennie.
  2. Rozczesywanie peruki naturalnej rozpocznij od końcówek, które najbardziej się plączą.
  3. Następne warto podzielić włosy na pasma i po przesunięciu swojego narzędzia wyżej, czesać z góry na dół.

Jeśli zastanawiasz się, jak rozczesać perukę po jej umyciu, radzimy, by tego unikać. Tak jak w przypadku prawdziwych włosów – najlepiej poczekać aż wyschnie i dopiero wtedy zabrać się za czesanie. Jeśli jednak z jakiegoś powodu musisz to zrobić, wtedy, gdy jeszcze jest mokra, należy zastosować odpowiednie kosmetyki. W naszym salonie fryzjersko-perukarskim możesz liczyć na profesjonalne wsparcie – także w kwestii dobrania produktów do pielęgnacji peruki. Co jakiś czas warto też skorzystać z usługi, jaką jest renowacja peruki.

Peruki naturalne z salonu Dorothy

W naszym salonie możesz liczyć na wiele przydatnych wskazówek, także tych dotyczących tego, jak czesać perukę. Poza tym zamówisz u nas:

Każdego klienta traktujemy zgodnie z jego indywidualnymi potrzebami, dlatego niezależnie od tego, czy interesują Cię peruki z długimi włosami, peruki z włosów naturalne-krótkie albo peruka z grzywką – nasi styliści chętnie podejmą się wyzwania. Dzięki temu po założeniu swojego nowego uczesania przekonasz się, że zostało ono stworzone właśnie dla Ciebie!