Salon fryzjersko-perukarski Dorothy

Jak dobrać rozmiar peruki

Jak dobrać rozmiar peruki?

Zmagasz się z łysieniem lub odczuwasz skutki chemioterapii i szukasz peruki dla siebie? Chętnie odpowiemy na pytanie, jaki rozmiar peruki wybrać.

Odpowiednie dopasowanie nowej fryzury jest niezwykle istotne, ponieważ każdy z nas ma inny rozmiar głowy. By czuć się w niej pewnie i swobodnie, peruki muszą być stworzone we właściwym rozmiarze.

Z artykułu dowiesz się, jakie są rozmiary peruk. Omówimy też, jak zmierzyć obwód głowy, by określić właściwy rozmiar tresy.

Peruki naturalne – damskie, męskie i dziecięce

W Salonie Dorothy, który świadczy kompleksowe usługi doboru rozmiaru peruk oraz ich wykonania, oferujemy rozmaite formy zagęszczania włosów. W trosce o dyskrecję i komfort klientów, konsultacje i dobór każdej peruki naturalnej odbywają się w oddzielnym gabinecie. Z nami szybko uporasz się z dylematem, jak dobrać rozmiar peruki.

Jednym z produktów cieszących się szczególną popularnością, są właśnie peruki naturalne. To peruki z naturalnych włosów ludzkich, które najwierniej oddają efekt fryzury, którą nosiliście od zawsze.

W naszym asortymencie znajdują się:

Wśród nich dostępnych jest wiele niestandardowych modeli, jak choćby peruki z grzywką. Możemy stworzyć uczesanie, które najbardziej Ci odpowiada i przygotować różne peruki na zamówienie.

Rozmiary peruk

Zastanawiasz się, jaki rozmiar peruki będzie odpowiedni dla Ciebie? Jak łatwo ocenić, na rynku dostępne są peruki damskie, męskie oraz te dla dzieci. Każdy może bowiem zmagać się z problemami nadmiernego wypadania włosów lub ich utraty wskutek choroby.

Staramy się zatem jak najlepiej dobrać rozmiar peruki do wielkości głowy klienta. Standardowo peruki naturalne występują w czterech najbardziej popularnych wielkościach. Do każdego rozmiaru przypisane są obwody głowy w centymetrach:

  • XS: 51-52 cm,
  • S: 52-53,5 cm,
  • M: 53,5-55 cm,
  • L: 55-57 cm.

Oczywiście czepki przy perukach są elastyczne, więc warto przyjąć ok. 1 centymetra tolerancji przy wyborze, jaki rozmiar peruki będzie dla Ciebie najlepszy.

Jak dobrać rozmiar peruki

Skoro wiesz już, jakie są rozmiary peruk, pora dowiedzieć się, jak dobrać perukę. Poniżej krok po kroku opisujemy, jak zmierzyć rozmiar głowy.

Do tej czynności potrzebna będzie długa, elastyczna miarka, np. centymetr krawiecki oraz duże lustro, by widzieć w nim całą głowę.

  1. Maksymalnie wygładź powierzchnię włosów przed rozpoczęciem pomiaru, by był on jak najbardziej dokładny.
  2. Owiń centymetr wokół głowy, a następnie zmierz obwód głowy: przyłóż centymetr do zgięcia szyi na karku, poprowadź go ponad uszami i złącz w przedniej części głowy, gdzie powinna się kończyć linia włosów.
  3. Przytrzymaj część miarki, gdzie stykają się jej dwie części i odczytaj dokładny wymiar, jaki wskazuje.
  4. Zapisz uzyskany obwód głowy i podaj go przy wyborze peruki naturalnej w salonie.

Pamiętaj, że ta czynność musi zostać wykonana bardzo dokładnie, by dobrze zmierzyć rozmiar głowy. Jeśli ma być to peruka dla dziecka, tym bardziej skup się na tym, by siedziało ono nieruchomo w czasie robienia pomiarów.

Jaki rozmiar peruki wybrać

Wiesz już, jaki rozmiar peruki jest dla Ciebie? S, M czy inny? Jeśli masz wątpliwości, czy udało Ci się prawidłowo określić rozmiar peruki, zasięgnij porady specjalisty.

Rozmiary peruk dobierane indywidualnie

W Salonie Dorothy zapewniamy darmową konsultację podczas wyboru peruki naturalnej, dlatego warto omówić jej rozmiar z naszą wykwalifikowaną kadrą.

Poza komfortowymi warunkami, w jakich odbywa się spotkanie, masz pewność, że obwód głowy został właściwie określony, a Twoja nowa fryzura będzie pasować idealnie.

Szczególnej uwagi w tym temacie wymagają peruki męskie, które najczęściej mają mniej włosów niż peruki damskie. Jeśli nie masz pewności, jak dobrać rozmiar peruki męskiej, dla bezpieczeństwa lepiej wspomóż się radami profesjonalistów.

Ponadto, odwiedzając nasz salon, masz szansę uzyskać sprawdzone wskazówki, jak dbać o perukę. To niezwykle potrzebna wiedza, bowiem właściwa pielęgnacja peruki pozwoli utrzymać jej nienaganny wygląd przez długi czas.

Wiesz już, że chętnie doradzimy, jaki rozmiar peruki będzie najlepszy dla Ciebie. Oferujemy także pomoc w kwestii doboru uczesania. W salonie mamy zarówno peruki naturalne, jak również wykonujemy inne zabiegi zagęszczające włosy. Ponadto służymy radą w temacie prawidłowego stosowania kosmetyków do pielęgnacji włosów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą salonu lub odwiedzenia naszej siedziby w Poznaniu.

Ile wynosi dofinansowanie peruki z NFZ?

Wiesz już, komu przysługuje refundacja peruki. Zapewne zastanawiasz się też, jaka jest wysokość świadczenia. Bez względu na to, czy interesuje Cię refundacja peruki z włosów naturalnych, czy sztucznych, z NFZ otrzymasz 250 zł dofinansowania. W związku z tym, jeżeli zdecydujesz się na zakup droższego uczesania, którego cena wynosi 450 zł, dopłacisz 200 zł. Osoba niepełnosprawna może ubiegać się również o refundację peruki z PFRON (Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych).

Jak uzyskać refundację peruki?

Co zrobić, by otrzymać refundację peruki po chemioterapii lub wspierającej leczenie innego schorzenia? Udaj się do lekarza, który wystawi zaświadczenie pozwalające na zakup peruki refundowanej przez NFZ. Zlecenie może wypisać specjalista: onkologii klinicznej, radioterapii onkologicznej, onkologii i hematologii dziecięcej, chirurgii ogólnej, dziecięcej lub onkologicznej, hematologii, wenerologii, dermatologii i ginekologii onkologicznej. Wystawione przez lekarza zaświadczenie refundacji peruki po chemioterapii lub z powodu innej choroby złóż razem z wnioskiem w oddziale NFZ. Następnie, po pozytywnym rozpatrzeniu zgłoszenia skorzystaj ze zwrotu kosztów podczas zakupu zamiennej fryzury.

Znasz już odpowiedź na pytanie, komu przysługuje refundacja peruki i wiesz, że dofinansowanie nie dotyczy wyłącznie osób po chemioterapii. W salonie Dorothy znajdziesz peruki męskie i damskie stworzone z najwyższej jakości włosów. Jeżeli szukasz zastępczego uczesania, zapraszamy Cię do wizyty. Polecamy także doskonale dopasowane peruki naturalne na zamówienie.