Salon fryzjersko-perukarski Dorothy

peruki-queen-SALONDOROTHY-05B

Komu przysługuje refundacja peruki?

Wiele osób zmagających się z utratą włosów w wyniku choroby zastanawia się: komu przysługuje refundacja peruki i czy należą do tego grona. Jeśli Ty też chcesz wiedzieć, jakie warunki trzeba spełnić, by skorzystać z dofinansowania zakupu zastępczej fryzury, przeczytaj artykuł!

Refundacja peruki z NFZ – komu przysługuje?

Refundacja peruki przez NFZ jest możliwa w wielu przypadkach. O zwrot kosztów zakupu uczesania starają się nie tylko osoby cierpiące na choroby nowotworowe i po chemioterapii. Istnieją też inne dolegliwości, które pozwalają uzyskać dofinansowanie nowej fryzury z NFZ.

Komu przysługuje refundacja peruki? Wniosek o pokrycie kosztów mogą złożyć pacjenci borykający się z takimi problemami zdrowotnymi jak:

  • choroby nowotworowe,
  • genetyczna skłonność do osłabionych włosów,
  • łysienie,
  • nadmierne przerzedzenie fryzury,
  • uszkodzenie struktury włosów.

Przede wszystkim dofinansowanie peruki z NFZ przysługuje osobom, które przeszły chemioterapię. Według polskiego prawa zakup i noszenie zastępczej fryzury przez pacjentów cierpiących w związku z utratą swoich włosów jest metodą wsparcia leczenia. Dlatego peruki damskie i męskie są dofinansowywane przez NFZ. Jeżeli należysz do osób, którym przysługuje refundacja, poproś o wystawienie zlecenia swojego lekarza. Co ważne, pokrywane są koszty zarówno jeżeli chodzi o peruki naturalne, jak i sztuczne.

Ile wynosi dofinansowanie peruki z NFZ?

Wiesz już, komu przysługuje refundacja peruki. Zapewne zastanawiasz się też, jaka jest wysokość świadczenia. Bez względu na to, czy interesuje Cię refundacja peruki z włosów naturalnych, czy sztucznych, z NFZ otrzymasz 250 zł dofinansowania. W związku z tym, jeżeli zdecydujesz się na zakup droższego uczesania, którego cena wynosi 450 zł, dopłacisz 200 zł. Osoba niepełnosprawna może ubiegać się również o refundację peruki z PFRON (Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych).

Jak uzyskać refundację peruki?

Co zrobić, by otrzymać refundację peruki po chemioterapii lub wspierającej leczenie innego schorzenia? Udaj się do lekarza, który wystawi zaświadczenie pozwalające na zakup peruki refundowanej przez NFZ. Zlecenie może wypisać specjalista: onkologii klinicznej, radioterapii onkologicznej, onkologii i hematologii dziecięcej, chirurgii ogólnej, dziecięcej lub onkologicznej, hematologii, wenerologii, dermatologii i ginekologii onkologicznej. Wystawione przez lekarza zaświadczenie refundacji peruki po chemioterapii lub z powodu innej choroby złóż razem z wnioskiem w oddziale NFZ. Następnie, po pozytywnym rozpatrzeniu zgłoszenia skorzystaj ze zwrotu kosztów podczas zakupu zamiennej fryzury.

Znasz już odpowiedź na pytanie, komu przysługuje refundacja peruki i wiesz, że dofinansowanie nie dotyczy wyłącznie osób po chemioterapii. W salonie Dorothy znajdziesz peruki męskie i damskie stworzone z najwyższej jakości włosów. Jeżeli szukasz zastępczego uczesania, zapraszamy Cię do wizyty. Polecamy także doskonale dopasowane peruki naturalne na zamówienie.