pexels-elina-sazonova-2072584 (1)

Co zrobić, żeby peruka wyglądała naturalnie?

Marzysz o modnej fryzurze i jednocześnie zastanawiasz się, co zrobić, żeby peruka wyglądała naturalnie? Jesteś we właściwym miejscu! Dzięki naszym wskazówkom możesz uzyskać naturalny wygląd, którego szukasz. Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniej peruki. By móc liczyć na wysoką jakość, proponujemy, by zdecydować się na profesjonalne peruki naturalne

Peruki jak prawdziwe włosy – wybierz peruki naturalne

Peruki naturalne charakteryzują się wysoką jakością i są bardzo trwałe. Dodatkowo, peruki te, dzięki temu, że wykonano je z prawdziwych włosów, doskonale imitują naturalne włosy. Nic więc dziwnego, że tak często wybiera się je jako peruki po chemioterapiiCo zrobić, żeby peruka wyglądała naturalnie i nikt nie rozpoznał, że masz ją na głowie?

Kilka kroków, które sprawią, że Twoja peruka będzie wyglądała naturalnie

W naszym salonie fryzjersko-perukarskim możesz liczyć na znalezienie uczesania odpowiedniego dla siebie. Oferujemy peruki damskie, peruki męskie oraz peruki dla dzieci. Dzięki temu każdy może poczuć się komfortowo, nawet wtedy, gdy w wyniku choroby stracił włosy. Żeby nosić naturalnie wyglądające peruki, poza zdecydowaniem się na ten rodzaj uczesania trzeba też zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników.

Wysokość założenia peruki

Przede wszystkim peruka wyglądająca naturalnie powinna być założona odpowiednio wysoko. Wysokość ta jest różna dla każdego rodzaju włosów i często zależy od tego, jak są one uczesane. Większość fryzjerów perukarzy ma swoje własne metody układania peruki, ale ogólnie rzecz biorąc, trzeba mieć na uwadze, że peruka powinna być przykładana do głowy tak, aby linia włosów była równoległa do linii brwi. Warto też wybrać taki kształt i rozmiar peruki, który będzie odpowiedni dla naszej twarzy.

Odpowiednia pielęgnacja peruki

To, żeby peruki wyglądały jak prawdziwe włosy zależy też od ich pielęgnacji. Peruki naturalne, podobnie jak nasze własne włosy trzeba odpowiednio często myć i stosować do tego odpowiednie kosmetyki. Oczywiście nasi pracownicy chętnie podzielą się wskazówkami. Warto też pamiętać o tym, że peruki naturalne trzeba czesać tylko delikatnymi szczotkami lub grzebieniami. Najlepiej też unikać rozdwajania się końcówek oraz plątania włosów.

Odpowiednia gęstość peruki

Peruka naturalna powinna być tak gęsta, jak to możliwe. Co to znaczy? To znaczy, że powinna mieć jak najwięcej włosów na metr kwadratowy. Nie ma żadnego magicznego licznika włosów, którym można się posługiwać, aby określić, ile włosów na metr kwadratowy jest optymalne. W rzeczywistości gęstość peruki naturalnej zależy od kilku czynników. Pierwszym czynnikiem jest to, jakiego rodzaju perukę chcesz kupić. Są dwa główne rodzaje peruk: syntetyczne i naturalne. Peruki syntetyczne są wykonane z polimerów i dzięki temu są tańsze od naturalnych. Naturalne peruki wykonuje się natomiast z prawdziwych włosów. Zazwyczaj są one droższe od syntetycznych, ale są też zdecydowanie trwalsze.

Drugim czynnikiem jest to, do czego będziesz używać swojej peruki. Jeśli masz zamiar używać jej codziennie, powinna ona być bardziej gęsta, niż gdybyś używał jej tylko od święta. Peruki o większej gęstości są również bardziej odporne na uszkodzenia i łatwiej utrzymać w czystości.

Odpowiedni rozmiar peruki

Dobrze dobrana peruka powinna leżeć na głowie swobodnie i naturalnie. Należy więc zwrócić uwagę na to, jak się trzyma – czy nie jest za luźna lub za ciasna. Jeśli peruka jest zbyt luźna, może się łatwo zsuwać, natomiast jeśli będzie zbyt ciasna może powodować problemy ze skórą głowy, która zacznie się za szybko przetłuszczać.

Kolor peruki

Pamiętaj, że na wygląd peruki ma wpływ także kolor włosów. Jakie powinny być, by prezentowały się na Twojej głowie naturalnie? Najważniejsze jest to, aby dobierać kolor peruki tak, by pasował on do naturalnego koloru włosów. Inaczej będzie się ona prezentowała nienaturalnie i może niekorzystnie wpłynąć na wygląd całej twarzy.

Oczywiście peruki naturalne, podobnie jak syntetyczne, dają możliwość metamorfozy i jeśli wiesz, że dobrze czujesz się w zupełnie innym kolorze możesz zdecydować się na właśnie takie uczesanie. Warto mieć na uwadze jednak fakt, że wygląd peruki może być mniej naturalny. Co istotne w przypadku peruk naturalnych, można poddawać je strzyżeniu i farbowaniu. Jeśli więc tylko poczujesz potrzebę odmiany, chętnie Ci w tym pomożemy, a peruka wcale nie straci na jakości.

Jak widzisz, odpowiedni dobór peruki ma wpływ na to, czy wygląda ona naturalnie. Zachęcamy do tego, żeby w celu jej dopasowania umówić się na konsultacje w naszym salonie. Doradzimy jaki rozmiar peruki i jej kolor pozwoli uzyskać naturalny wygląd. Poza tym podpowiemy też, jak dbać o perukę, żeby prezentowała się jak prawdziwe włosy nie tylko na samym początku jej noszenia, ale też później. Nie zastanawiaj się dłużej i już teraz zdecyduj się na noszenie peruki naturalnej, którą zamówisz w salonie Dorothy!