kasia-serbin-UxcRjTtzLXw-unsplash

Jak stylizować perukę? Upinanie i czesanie

Nie wiesz, jak stylizować perukę, by wyglądała ona naturalnie? Nie ma problemu! Zajrzyj na naszego bloga i przekonaj się, jak łatwo można to zrobić. Przede wszystkim, zamiast peruki syntetycznej warto wybrać naturalną. Dzięki temu układanie i stylizacja peruki nie będą sprawiały żadnych problemów. W salonie Dorothy znajdziemy dla Ciebie odpowiednią!

Stylizacja peruki – czy jest możliwa?

Stylizowanie peruki naturalnej wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Warto pamiętać o kilku podstawowych kwestiach, które ułatwią Ci cały proces. Po pierwsze, musisz dobrać odpowiedni model peruki. Możliwość uzyskania naturalnego efektu dają nie tylko peruki z długimi włosami, ale też te z włosów naturalnych krótkie, a nawet peruki z grzywką. Ważne jest jednak to, żeby wybrać odpowiedni rozmiar. Zadbaj o to, żeby peruka nie była ani zbyt ciasna, ani zbyt luźna. 

W naszym salonie dostępne są:

Bez problemu więc znajdziemy uczesanie dla każdego!

Jak stylizować perukę?

Istnieje wiele sposobów na stylizację peruki, w zależności od wyglądu, który chcesz uzyskać. Możesz użyć gorących narzędzi do kręcenia lub prostowania włosów, lub ułożyć je na mokro i pozwolić im wyschnąć. Możesz także upiąć je w kok lub kucyk, albo pozostawić rozpuszczone. Eksperymentuj i zobacz, co jest najlepsze dla Twojej peruki!

Stylizacja peruki na gorąco

Stylizacja peruki na gorąco to świetny sposób na zmianę wyglądu. Niezależnie od tego czy szukasz nowego stylu na specjalną okazję, czy po prostu chcesz spróbować czegoś innego, stylizacja peruki na gorąco to świetna opcja. Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać podczas stylizacji peruki, takich jak rodzaj peruki i produktów, których używasz. Stylizacja peruki syntetycznej na gorąco mogłaby spowodować jej uszkodzenie. Lepiej więc z tego zrezygnować, jednak w przypadku układania peruki naturalnej śmiało możesz poeksperymentować. Oczywiście z umiarem, dlatego najlepiej jeśli oddasz się w ręce specjalistów pracujących w salonie fryzjersko-perukarskim. Na Twoje życzenie ułożymy je prostownicą lub lokówką.

Upięcia peruki naturalnej – jak wykonać?

Istnieje kilka różnych sposobów na samodzielne wykonanie upięcia peruki. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zebrać wszystkie potrzebne materiały. Poza peruką warto mieć m.in. wsuwki do włosów. Gdy wszystko już masz umieść perukę na przeznaczonym na nią stojaku. Upewnij się, że jest odpowiednio zabezpieczona, czyli nie spada i do dzieła!

Upinanie peruki rozpocznij od przypięcia włosów znajdujących się z przodu peruki. W tym celu możesz użyć wcześniej przygotowanych wsuwek lub spinek. Ważne, by upięte w ten sposób włosy się nie wysuwały. W następnej kolejności zbierz włosy z boków i skręć je w kok. Ponownie użyj tylu wsuwek, ile potrzebujesz, by utrzymać włosy na miejscu.

Na koniec, weź włosy, które pozostały na dole peruki i zakręć je w uroczego, małego kucyka. Upnij go spinką. I gotowe! Kilka prostych kroków i piękne upięcie, na jakie pozwalają peruki naturalne, gotowe! Dzięki niemu nikt się nie zorientuje, że to nie Twoje włosy! Oczywiście jeśli masz wątpliwości co do tego, jak stylizować perukę, możesz skorzystać z pomocy pracowników naszego salonu. Poza dobraniem peruki w zakres naszych usług wchodzi także strzyżenie i farbowanie peruk.

Jak widzisz, zdecydowanie się na peruki po chemioterapii wcale nie musi oznaczać jednorodnej fryzury. Stylizacja peruki naturalnej daje naprawdę wiele możliwości. Ważne, by zdecydować się na peruki profesjonalne z prawdziwych włosów. Zachęcamy do konsultacji w naszym salonie!