ayo-ogunseinde-RrD8ypt8cjY-unsplash (1)

Czy w peruce można uprawiać sport?

Perukarstwo nieustannie się rozwija i dziś można nosić peruki, które naprawdę trudno rozpoznać. Jednak czy w peruce można uprawiać sport? Kwestia ta budzi największe zainteresowanie wśród osób, które uwielbiają różne dyscypliny. Jesteśmy pewni, że odpowiedź zaciekawi również tych, którzy traktują sport bardziej amatorsko.

Peruki a sport

Jeśli lubisz te emocje, jakie wyzwala codzienne bieganie albo pływanie czy też gra w piłkę z pewnością zastanawiasz się, czy przy noszeniu peruki jest to możliwe.

Obawa przed tym, że Twoje uczesanie lekko się przesunie lub całkowicie spadnie z głowy, sprawia, że rezygnujesz z uprawiania sportów? A może na ten czas decydujesz się ściągnąć swoją perukę z głowy? Wcale nie musisz się do tego posuwać!

Tak naprawdę mając perukę jak najbardziej można uprawiać sport. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Peruki a sport to delikatny temat, który wymaga odpowiedniego podejścia. Po pierwsze, musisz mieć pewność, że Twoja peruka jest dobrze dopasowana. Jeśli przez to, że jest zbyt mała lub duża będzie się ona źle trzymała na głowie, możesz mieć problemy z jej utrzymaniem podczas intensywnego wysiłku fizycznego.

Po drugie, upewnij się, że peruka jest dobrze wentylowana. Sport może być bardzo intensywny i jeśli Twoja peruka nie będzie dopuszczała odpowiedniej ilości powietrza, będziesz się intensywnie pocić, co może spowodować podrażnienie skóry.

Peruka na basenie

Pamiętaj też, że peruki są delikatne i musisz o nie dbać. Unikaj kontaktu z wodą chlorowaną, ponieważ może ona uszkodzić strukturę peruki. Mokre włosy w przypadku peruki syntetycznej już w trakcie wizyty na basenie zmniejszą swoją objętość. Natomiast peruki naturalne zachowają się dokładnie tak jak nasze prawdziwe włosy, którym chlor również nie służy. Najlepiej więc jeśli zdecydujesz się na użycie czepka.

Jeśli biegasz lub uprawiasz inny sport na zewnątrz, upewnij się także, że Twoja peruka do uprawiania sportu jest odpowiednio chroniona przed promieniami UV. Wystarczy, że zaczniesz nosić czapkę.

Jakie peruki wybrać dla osób aktywnych?

Jak widzisz, peruki i uprawianie sportu wcale nie muszą się wykluczać. Skoro odpowiedzieliśmy już sobie na pytanie czy w peruce można uprawiać sport, pora podpowiedzieć, jakie peruki dla aktywnych będą najlepsze. Przede wszystkim warto wskazać różnicę między perukami syntetycznymi i naturalnymi. Dzięki wykorzystaniu prawdziwych włosów peruki naturalne są zdecydowanie trwalsze, a także łatwiejsze w utrzymaniu. Musisz jednak pamiętać, by odpowiednio o nie dbać. Peruki syntetyczne są natomiast tańsze oraz trudniej dopasować je do głowy tak dobrze jak w przypadku peruk naturalnych na zamówienie. 

Gdzie kupić peruki dla osoby uprawiającej sport?

Jeśli masz na celu uprawianie sportu lub po prostu spędzanie czasu na świeżym powietrzu, koniecznie postaw na perukę naturalną. Perukarstwo to temat, którym zajmujemy się w naszym salonie. Zamiast odwiedzać przypadkowe perukarnie, umów się na konsultacje w salonie Dorothy. Nasi pracownicy z chęcią dobiorą odpowiedni model peruki – tak by odpowiednio się prezentował, ale też nie zsuwał się z głowy podczas uprawiania sportu.

Znajdziesz u nas:

W Salonie Dorothy można dodatkowo zaopatrzyć się w specjalne taśmy, którymi przykleja się perukę do skóry głowy. Dostępne są taśmy wodoodporne, które przydadzą się na basenie oraz takie, które można nosić codziennie i odklejać dopiero przed spaniem.

Zachęcamy do tego, by zdecydować się na peruki po chemioterapii, które wykonano z prawdziwych włosów. Dzięki nim zwiększysz poczucie swojego komfortu nie tylko na co dzień — np. wybierając się do pracy czy spotykając się ze znajomymi, ale też uprawiają sport!