Salon fryzjersko-perukarski Dorothy

woman-ga96c60953_1920

Noszenie peruki na co dzień - Czy niszczy włosy?

Noszenie peruki na co dzień staje się coraz bardziej popularne. Na takie rozwiązanie decydują się zarówno osoby zmagające się z kompleksami, jak i takie, którym zależy na wyraźnej matemorfozie. Należysz do tego grona, ale zastanawiasz się, czy peruka na co dzień nie zniszczy włosów? Spieszymy z odpowiedzią!

Czy noszenie peruki niszczy włosy?

Zanim zdecydujesz się na codzienne noszenie peruki, warto poznać odpowiedź na to nurtujące wiele osób pytanie. Peruka do pracy i na inne wyjścia to bardzo dobre rozwiązanie, jednak czy włosy, które pod nią rosną nie zniszczą się od jej zbyt częstego noszenia? Noszenie peruki syntetycznej i to takiej, którą wyprodukowano przy wykorzystaniu przestarzałych technologii, faktycznie mogłoby być dla prawdziwego uczesania obciążające. Jednak na rynku dostępne są aktualnie profesjonalne peruki, które nawet wspomagają wzrost włosów. Dzięki temu śmiało można z nich korzystać jako peruki po chemioterapii.

Jeśli takiej szukasz, sprawdź ofertę przygotowaną przez nasz salon fryzjersko-perukarski. Nasi styliści pomogą dobrać:

Jeśli chcesz pozbyć się kompleksów lub po prostu nieco zaszaleć i odmienić swój wygląd, zachęcamy do umówienia się na bezpłatną konsultację!

Peruka na co dzień — mity związane z jej noszeniem

Z racji, że długie noszenie peruki to opcja, którą rozważa wielu z nas, warto obalić kilka mitów, które są z tym związane.

Noszenie peruki na co dzień niszczy włosy

Na samym początku warto jeszcze raz podkreślić, że peruka na co dzień to jak najbardziej dobre rozwiązanie, które wcale nie przyczynia się do niszczenia włosów. Dzięki temu, że mocowana jest na specjalnej mikrosiateczce, skóra głowy oddycha przez cały czas. W ten sposób kondycja prawdziwych włosów zostaje utrzymana na odpowiednim poziomie. Właśnie dlatego na peruki naturalne bardzo często decydują się osoby chcące odzyskać swoje własne włosy.

Peruka na co dzień i do spania

Długie noszenie peruki w ciągu dnia jak najbardziej jest właściwe. Jeśli jednak chodzi o spanie to faktycznie – peruka może się zniszczyć. Tak jak w przypadku naszych prawdziwych włosów, peruki naturalne w wyniku kontaktu z tkaninami i tarciu mogą ulec uszkodzeniu. Nie będą wtedy prezentowały się atrakcyjnie. Właśnie dlatego na czas spania perukę najlepiej odłożyć na specjalnie przeznaczone do tego miejsce.

Peruki naturalne i swędzenie skóry

Oczywiście nie brakuje głosów osób, które uważają, że noszenie peruki na co dzień nie jest komfortowe i powoduje swędzenie skóry głowy. Kwestia ta jest bardzo indywidualna i w dużej mierze zależy od stopnia wrażliwości danej osoby. Jeśli jednak zdecydujesz się na peruki naturalne, jakość ich wykonania nie powinna sprawiać pod tym względem żadnych problemów.

Noszenie peruki i jej poprawianie

Dużo osób obawia się tego, że peruka do pracy czy innego miejsca, w którym spędzamy dużo godzin to zły pomysł, ponieważ w każdej chwili może się zsunąć. Jest to jeden z najpopularniejszych mitów. Prawda jest jednak taka, że peruka naturalna umieszczona jest na specjalnej mikrosiateczce, która dla naszej głowy jest jak druga skóra. Możesz więc mieć pewność, że przy odpowiednim jej założeniu nie spadnie i będzie się mocno trzymała nawet podczas intensywnego trybu dnia. Lepiej unikać też jej częstego poprawiania, jeśli jednak musisz, przyda się specjalny grzebień do peruk.

Jeśli przekonaliśmy Cię do tego, by zdecydować się na noszenie peruki naturalnej, sprawdź, jakie uczesania możesz wybrać. Możliwości jest naprawdę wiele. Dostępne są peruki z długimi włosami oraz peruki z włosów naturalnych krótkie. Jeśli interesuje Cię peruka z grzywką, na taką również możesz liczyć!

Pamiętaj jednak, że noszenie peruki na co dzień to także obowiązki pielęgnacyjne. Najlepiej już teraz zapoznaj się z naszym artykułem mówiącym o tym, jak dbać o perukę. Co jakiś czas warto też skorzystać z usługi, jaką jest renowacja peruki. W ten sposób zadbamy o idealny wygląd Twojego uczesania!