Salon fryzjersko-perukarski Dorothy

peruki-queen-SALONDOROTHY-02B-p4uy9hgks59mvr4nuugx52nbxz2u043v5nss0n8lgg

Jak farbować perukę? Farbowanie peruki syntetycznej i naturalnej

Farbowanie peruk to dobry sposób na zmianę wyglądu sztucznej fryzury. Szczególnie przypadnie on do gustu tym osobom, które od lat noszą tę samą perukę. Jeśli Ty również do nich należysz i pragniesz odmiany swojego wizerunku – choćby w postaci innego koloru swoich sztucznych włosów – zapoznaj się z tym artykułem. Znajdziesz w nim porady, dotyczące m.in. tego, jak farbować perukę oraz jakie rodzaje sztucznych fryzur nadają się do koloryzacji.

Czy peruki można farbować?

Zanim przystąpisz do koloryzacji peruki, musisz wiedzieć, że nie każdy rodzaj sztucznych włosów można farbować. Możesz zmienić kolor wyłącznie w peruce naturalnej. Dzięki temu, że jest ona stworzona z prawdziwych włosów, doskonale chwyta kolor i poddaje się farbowaniu. Zastanawiasz się, czy peruki syntetyczne można farbować tak jak naturalne? Niestety mamy dla Ciebie negatywną odpowiedź. Farbowanie peruk wykonanych w całości z syntetycznych włókien, czyli jedynie naśladujących strukturę ludzkich włosów, jest pomysłem skazanym na porażkę. Takie włosy nie przyjmują bowiem barwnika. Zmiana koloru peruki syntetycznej jest możliwa wyłącznie za pomocą wyjątkowo silnych, specjalistycznych środków chemicznych. Jednak tego typu koloryzacji nie wolno przeprowadzać w domu ani w salonie fryzjerskim.

Farbowanie peruki syntetycznej może doprowadzić do częściowego uszkodzenia struktury włosów, a nawet do ich zupełnego zniszczenia. Jeżeli więc nosisz takiego rodzaju perukę i zależy Ci na zmianie jej koloru, najlepszym wyjściem będzie kupno nowego sztucznego uczesania. Pamiętaj, że peruki mieszane – składające się zarówno z syntetycznych, jak i naturalnych włosów – również nie nadają się do koloryzacji. Podczas ich farbowania kolor przyjmą jedynie włosy naturalne, zaś sztuczne – nie przyjmą go wcale lub zostaną zniszczone.

Farbowanie peruk – co należy wiedzieć?

Jak już wiesz, możesz farbować jedynie peruki naturalne. Uczesanie wykonane z prawdziwych włosów poddaje się działaniu barwników wykorzystywanych w salonach fryzjerskich i warunkach domowych. Nie oznacza to jednak, że prawidłowa zmiana koloru peruki naturalnej jest możliwa za pomocą drogeryjnych farb. Jeśli ich użyjesz, po zakończeniu koloryzacji prawdopodobnie dostrzeżesz trudne do usunięcia zacieki lub plamy z farby wewnątrz peruki. Nieestetycznie i niezgodnie z Twoimi oczekiwaniami mogą też wyglądać poszczególne pasma.

Farbowanie peruk drogeryjną farbą może sprawić, że uczesanie nie będzie się już nadawać do użytku. Dlatego do koloryzacji sztucznych fryzur wykorzystuj wyłącznie przeznaczone do tego typu farbowania produkty. W ich wyborze pomogą Ci specjaliści z salonu Dorothy. Pamiętaj też, że samodzielna zmiana koloru peruki jest dla niedoświadczonej pod tym względem osoby zadaniem trudnym. Efekt takiego działania może okazać się mało zadowalający albo wręcz opłakany. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że Twoja naturalna peruka nie ulegnie zniszczeniu w trakcie farbowania, skorzystaj z usług oferowanych przez nasz salon. Pracujący tu specjaliści wiedzą, jak farbować perukę w sposób profesjonalny.

Farbowanie peruk – jak wybrać kolor?

Naturalne peruki damskie i męskie najlepiej farbować kolorami o kilka tonów ciemniejszymi od bazowego odcienia włosów. Najwięcej możliwości pod względem doboru odcieni będziesz mieć w przypadku peruki w kolorze blond, a najmniej – w przypadku sztucznej fryzury w kolorze czarnym lub ciemnego brązu. Chcąc np. zmienić barwę peruki rudej, możesz wybrać tonację ciepłego kasztana. W przypadku ciemnego blondu możliwe jest zaś uzyskanie pięknego, platynowego odcienia. Podczas doboru koloru nie zapomnij też o tym, że specjaliści zdecydowanie odradzają farbowanie peruk na kolor jaśniejszy od aktualnego koloru sztucznego uczesania. Dekoloryzacja włosów wiąże się bowiem z korzystaniem z silnych środków chemicznych, które mogą częściowo zniszczyć lub całkowicie spalić włosy w peruce. Dlatego jeśli marzysz o rozjaśnieniu sztucznych włosów, zdecyduj się na kupno nowego uczesania, gdyż farbowanie peruk na kolor jaśniejszy od bazowego jest wykluczone. Warto wiedzieć, że specjaliści z salonu Dorothy jako nieliczni w Polsce potrafią wykonać balayage, ombre i konturowanie włosów w peruce naturalnej. Na czarnych włosach są zaś w stanie zrobić złote pasma. Oczywiście po ocenieniu, czy dany zabieg jest możliwy do przeprowadzenia na konkretnej fryzurze.

peruka długa - Salondorothy.pl

Koloryzacja peruki a tonowanie włosów

Tradycyjne farbowanie peruk to niejedyny sposób na nadanie włosom innego koloru. Delikatniejszą – niewymagającą zastosowania silnych, chemicznych środków – metodą jest tonowanie. Polega ono na mniej wyrazistej niż w przypadku koloryzacji zmianie bazowego odcienia peruki. Za pomocą tonowania możesz odświeżyć, ochłodzić i nieznacznie zmienić kolor fryzury, a przy okazji odżywić włosy. Tonowanie jest bezpieczniejsze niż klasyczne farbowanie peruk. Nie ingeruje bowiem w budowę włosów. Dlatego jeśli nie zależy Ci na wyraźnej zmianie koloru peruki, w celu odświeżenia wyglądu sztucznego uczesania wybierz delikatne tonowanie.

Jak dbać o perukę po farbowaniu?

Po zabiegu koloryzacji peruki męskie i damskie wymagają odpowiedniej pielęgnacji. W celu dostarczenia peruce składników odżywczych, nawilżających i wygładzających, najlepiej sięgnij po specjalistyczne kosmetyki dostępne w salonach peruk i fryzjerskich. O wybór właściwego produktu możesz zapytać specjalistów z salonu Dorothy. Mimo że do pielęgnacji włosów w naturalnej peruce nadają się również drogeryjne kosmetyki, to warto pamiętać, że mogą one uszkodzić mocowania włosów przy czepku i tym samym naruszyć strukturę fryzury. Po farbowaniu peruki należy też zrezygnować na dwa tygodnie z jej stylizowania za pomocą ciepła z suszarki lub lokówki. Dzięki temu fryzura szybciej odzyska swój blask.

Podczas planowania koloryzacji pamiętaj o kilku kwestiach. Po pierwsze, nie farbuj peruki syntetycznej – ani we własnym domu, ani też w salonie fryzjerskim. Po drugie, zakazane jest rozjaśnianie sztucznego uczesania, gdyż to zbyt agresywny proces chemiczny. Po trzecie, samodzielne farbowanie peruk nie jest najlepszym pomysłem. Może ono doprowadzić do zniszczenia całej fryzury, zamiast jedynie do zmiany jej koloru. Dlatego, jeżeli chcesz, by koloryzacja peruki została przeprowadzona w pełni profesjonalnie, skorzystaj z usług i wiedzy osób pracujących w naszym salonie. Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jak farbować perukę, by jej nie zniszczyć!