Zrzut ekranu 2023-04-19 o 11.58.10

Peruka - jak dobrać odpowiednią do kształtu twarzy?

Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać perukę do kształtu twarzy, to koniecznie zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem. Dowiesz się z niego, jak określić kształt twarzy i jaką perukę wybrać, aby wyeksponować najbardziej atrakcyjne fragmenty swojego oblicza. Zakup peruki to inwestycja na lata – sięgnij po fachową pomoc, zyskaj naturalny wygląd i idealną fryzurę dla Twojego typu urody.

Jak dobrać perukę, aby twarz prezentowała się zjawiskowo?

Dobrze dobrana peruka uwydatni piękne rysy twarzy. Odpowiednia fryzura sprawi, że kości policzkowe, czoło i broda będą wyglądać harmonijnie. Dlatego świetnym rozwiązaniem są peruki naturalne, które można strzyc, stylizować i farbować – zupełnie jak prawdziwe włosy. Salon Dorothy oferuje peruki idealnie dopasowane do Twoich preferencji. Nasi styliści doradzą, w jakim uczesaniu będziesz wyglądać najlepiej i pomogą wybrać najbardziej odpowiednią perukę w dobrym rozmiarze. Przy wyborze peruki dopasujemy też kolor włosów.

Jaka peruka najlepsza jest do twarzy owalnej, okrągłej, trójkątnej, kwadratowej, prostokątnej?

Jak określić kształt twarzy? Stań przed lustrem i przypatrz się sobie uważnie, a potem porównaj swój kształt twarzy z opisami poniżej. Pamiętaj o tym, że nie ma złych i dobrych kształtów twarzy, a wszelkie niedoskonałości pomoże ukryć perfekcyjnie dopasowana peruka. Ponadto nasi specjaliści doradzą, jak dobrać rozmiar peruki, abyś w każdych warunkach czuła się pewnie i swobodnie. Jeśli nasuną Ci się jakiekolwiek dodatkowe wątpliwości, jak wybrać perukę, zapraszamy do naszego salonu, w którym kompetentni pracownicy rozjaśnią wszelkie niejasności.

Twarz owalna

Twarz owalna jest najbardziej proporcjonalna – nie za duże czoło, zgrabny podbródek, delikatne kości policzkowe. Do tego typu twarzy pasuje niemal każda fryzura. Profesjonalne peruki damskie, jakie oferujemy w naszym salonie, z pewnością spełnią Twoje wysokie wymagania. Znajdziesz tu peruki z długimi i krótkimi włosami, a także peruki z grzywką. Będzie Ci ładnie w każdej z tych stylizacji.

Twarz okrągła

Twarz okrągła to przede wszystkim niskie czoło, okrągłe policzki i zaokrąglona broda. Oblicze jest nieco pulchne i pucołowate. Peruka powinna je wydłużyć i nadać buzi nieco lekkości. Niekorzystne są włosy krótkie i upięcia, które eksponują uszy. Twarz wyszczuplą peruki z długimi, prostymi włosami, raczej bez grzywki (ewentualnie z mocno cieniowaną grzywką na boczek).

Twarz trójkątna

Twarz trójkątna ma kształt serca: mocno zaznaczone, szerokie kości policzkowe i czoło oraz wystająca, spiczasta broda. Peruka musi optycznie poszerzać szczękę, by ukryć niewielkie dysproporcje oblicza. Nie zaleca się eksponowania czoła poprzez wysokie koki i związywanie włosów w koński ogon. Dla posiadaczek trójkątnych twarzy nasz sklep z perukami oferuje peruki o włosach półdługich z przedziałkiem na boku. Pozwoli to ukryć za bardzo wystające kości policzkowe.

Twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa jest dość kanciasta, o mocnych rysach. Ma wyraźnie zaznaczoną poziomą linię szczęki i ostro zarysowane kości policzkowe oraz wysokie czoło. Peruka ma za zadanie złagodzić ostre rysy i dodać obliczu delikatności. Przy twarzy kwadratowej trzeba unikać prostych grzywek. Lepsze będą wycieniowanie. Warto zdecydować się na fryzurę asymetryczną – możesz nosić długie, proste włosy i strzyc się na pazia.

Twarz prostokątna

Twarz podłużną charakteryzuje to, że szerokość buzi jest zbliżona w każdym jej punkcie (oczy, usta, nos). Boczna linia twarzy i policzki są proste. Przyda się peruka, która nada rysom nieco obły kształt i przywróci im odpowiednie proporcje. Nie odsłaniaj czoła, lepiej zasłonić je asymetryczną grzywką. Będą Ci pasować peruki o włosach półdługich, falujących, fantazyjnie cieniowanych. Nada to fryzurze objętości. 

Sklep – peruki damskie, męskie, dla dzieci

Wiesz już, jaką perukę wybrać, żeby pasowała do kształtu twarzy. W naszym salonie znajdziesz nie tylko świetnie dopasowane peruki damskie, ale też peruki męskie i peruki dla dzieci. Perfekcyjnie dobrana peruka to gwarancja fantastycznego wyglądu, ale też komfort noszenia i łatwość stylizacji. Wstąp do Salonu Dorothy, wybierz twarzową perukę i zyskaj pewność siebie każdego dnia.