Salon fryzjersko-perukarski Dorothy

pexels-brennan-tolman-757056

Jak i gdzie oddać włosy na perukę?

Oddanie włosów na perukę to bardzo piękny gest. Ty możesz liczyć na prawdziwą metamorfozę, a dzieci i kobiety chore na raka zyskają możliwość pozbycia się kompleksów związanych z brakiem włosów. Jeśli nie wiesz, jak oddać włosy na peruki, zapoznaj się z naszymi wskazówkami. Przekonasz się, że proces ten nie jest niczym skomplikowanym i z chęcią podejmiesz decyzję o oddaniu włosów na peruki!

Jak oddać włosy na perukę?

Chcesz wspomóc osoby po chemioterapii i zastanawiasz się, jak można oddać włosy na perukę? Istnieje kilka możliwości, jednak największą popularnością cieszy się akcja „Daj włos!”, którą organizuje fundacja Rak’n’Roll. Od lat chętnie bierze w niej udział bardzo wiele osób, jednak zapotrzebowanie na peruki, które tylko częściowo refundowane są przez NFZ, jest stałe. Jeśli masz długie włosy i pragniesz pomóc, sprawdź jak i gdzie oddać włosy na peruki. W ten sposób wykażesz się szlachetnym gestem i wspomożesz inne osoby.

Gdzie oddać włosy na perukę?

Tak jak już wspomnieliśmy, istnieje kilka możliwości oddania włosów na perukę. W ramach akcji Rak’n’Roll możesz zrobić to samodzielnie lub przez salon fryzjerski. Ważne, by wysyłane do fundacji włosy były ścięte w odpowiedni sposób, dlatego najlepiej w tym celu skorzystać z pomocy specjalistów. Proces cięcia włosów, które mają być przeznaczone do oddania na peruki, dzieli się na kilka etapów:

  1. Umyj włosy dzień wcześniej (nie nakładaj odżywki!).
  2. Włosy w salonie dzielimy na kilka pasm.
  3. Pleciemy z nich warkocz, po czym wiążemy gumką.
  4. Warkocze ucinamy około 2 cm powyżej utrzymującej ich gumki i pakujemy. 
  5. Na koniec wypełniasz oświadczenie fundacji Rak&Roll.

Ile kosztuje oddanie włosów na perukę?

Oddanie włosów na perukę kosztuje tyle, co standardowe cięcie. Oczywiście jeśli zdecydujesz się na samodzielnie wysłanie ściętych włosów, zapłacisz za ich nadanie. Nie zastanawiaj się więc dłużej, ile kosztuje oddanie włosów na perukę i czy jest to drogie — Twoja pomoc jest wystarczającą wartością!

peruki długie - salondorothy.pl

Dokąd pójdą nasze włosy?

To, gdzie dokładnie zostaną przekazane włosy na perukę, zależy od tego, gdzie je oddasz. W ramach akcji Daj Włos!, fundacja Rak’n’Roll współpracuje z perukarnią Rokoko. Tworzy ona modne i wygodne peruki profesjonalne dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego. Jeśli jednak chcesz przyczynić się do stworzenia peruki dla dzieci, możesz zdecydować się na wsparcie innych fundacji. Niezależnie od wyboru Twoja pomoc spotka się z wielkim uznaniem!

Częste pytania

Najważniejsze, by przed zdecydowaniem się na oddanie włosów spełniać kilka najważniejszych warunków dotyczących tego, jakie włosy można oddać na peruki. By rozwiać wszelkie wątpliwości, warto zapoznać się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.

Czy farbowane włosy można oddać na perukę?

Jeśli Twoje włosy były farbowane na ciemniejszy kolor, nadal możesz je oddać. Na stworzenie peruki nie nadają się jednak włosy, które były rozjaśniane. Ich struktura jest zbyt słaba.

Jakie włosy można oddać na peruki?

Na peruki po chemioterapii możesz oddać włosy, które mają co najmniej 25 cm długości. Jest to bardzo ważne, ponieważ z krótszych włosów nie da się utkać dobrej peruki i zostaną one poddane utylizacji. Pamiętaj jednak, że nawet jeśli oddane włosy będą miały 25 cm, stworzona z nich peruka będzie miała 10 cm mniej, a większość pań nosi włosy do ramion. Z kolei długość ok. 45 cm sprawi, że posiadaczka peruki będzie mogła się pochwalić włosami długimi nawet na 35 cm! Im dłuższe włosy zdecydujesz się oddać, tym lepiej, bo pozwolą zadbać o długie uczesanie, o czym marzy wiele kobiet.

Czy można oddać włosy kręcone lub po keratynowym prostowaniu?

Jeżeli Twoje włosy kręcą się naturalnie to jak najbardziej – możesz je oddać na perukę. Takie uczesanie z pewnością ucieszy niejedną z pań. Przed ścięciem należy jednak je wyprostować, dzięki czemu będzie można z łatwością zmierzyć ich długość. 

Jeśli natomiast chodzi o włosy prostowane keratynowo to niestety zmiana struktury włosa nie pozwala oddać ich na perukę. Na perukę nie nadają się też dredy, które powodują sfilcowanie włosów.

O czym musisz pamiętać przed oddaniem włosów na perukę?

Ważne, by przed strzyżeniem umyć włosy i nie nakładać odżywki, najlepiej w domu w dniu przyjścia do salonu lub dzień wcześniej. Należy to zrobić w ich naturalnej kondycji. Po użyciu odżywki byłyby one zbyt śliskie do stworzenia peruki. Pamiętaj też o tym, że wysyłane włosy muszą być suche. W przeciwnym razie mogą spleśnieć już podczas wysyłki. 

Jak zapakować włosy i wysłać je do fundacji?

Ścięte, splecione w warkocze włosy, które spełniają wszystkie ze wskazanych wytycznych, należy owinąć w papier lub ręcznik papierowy. Dobrze też jeśli oznaczysz, gdzie jest ich górna część. Tak przygotowane włosy wystarczy włożyć wraz z wypełnionym oświadczeniem do koperty i zaadresować do fundacji. Po pewnym czasie otrzymasz od nich elektroniczne podziękowanie.

Czy warto oddać włosy na perukę?

Wiesz już gdzie i jakie włosy można oddać na peruki naturalne, ale nadal masz dylemat? Nieustannie zadajesz sobie pytanie — czy warto oddać włosy na perukę? Bez chwili zawahania możemy odpowiedzieć: Naprawdę warto! Nie dość, że wykonasz dobry uczynek, to jeszcze sprawisz sobie nową fryzurę. Jak widzisz, korzyści jest naprawdę wiele, jednak najbardziej będzie się liczyło poczucie wykonania szlachetnego gestu, jakim jest oddanie włosów na perukę. W ramach uznania otrzymasz także specjalny dyplom od Fundacji!

Peruki po chemioterapii to element, który wielu osobom w trakcie leczenia onkologicznego potrafi dodać pewności siebie i zmotywować do dalszej walki z chorobą. Oddanie włosów na peruki to bardzo szlachetny gest, który, chociaż w taki sposób pozwala wspomóc kobiety zmagające się z takimi problemami. Jeśli pragniesz dołączyć do osób, które przekazują swoje włosy na perukę, nie zwlekaj i spraw sobie nową fryzurę!

Jeśli jednak nie możesz oddać włosów, bo są zbyt krótkie lub słabe, zachęcamy do usług zagęszczania włosów. Włosy dziewicze sprawdzą się w tym celu doskonale! W komfortowych warunkach dobierzemy także peruki damskie i peruki męskie oraz tupety. Możesz także skorzystać z usług regeneracji peruki lub zdecydować się na zupełną metamorfozę!