girl-g4b6536e83_1920

Czy w peruce można spać? Przygotowanie na noc

Dobrze dobrana peruka to spore ułatwienie dla wielu z nas. Jednak czy w peruce można spać? Sporo osób, zanim zdecyduje się na to, by nosić peruki, zastanawia się np. nad tym, jak wygląda spanie w peruce i czy jest w ogóle możliwe. Pamiętaj, że dużo zależy też od tego, czy zdecydujesz się na perukę naturalną, czy syntetyczną. Już teraz możemy powiedzieć, że nasz sklep z perukami zdecydowanie poleca zakup peruki z włosów naturalnych. Czy można w niej spać?

Czy w naturalnej peruce można spać?

Niezależnie od tego, czy nosisz perukę syntetyczną, czy naturalną, lepiej zdjąć ją na noc. Chodzi przede wszystkim o komfort użytkowania – po jej zdjęciu jakość snu będzie zdecydowanie lepsza. Dzięki temu zachowasz kształt peruki i będzie można założyć ją od razu rano. Jeśli jednak kilka razy zdarzy się, że położysz się do łóżka bez zdejmowania peruki nic złego się nie stanie.

Spanie w peruce

Jeśli zdarzy się sytuacja, w której konieczne będzie spanie w peruce, pamiętaj o kilku najważniejszych rzeczach, które musisz zrobić, aby upewnić się, że peruka w trakcie spania jest odpowiednio zabezpieczona i nie może się zsunąć. Po pierwsze, ważny jest sposób jej założenia, co ułatwia specjalna siateczka. Po drugie, najlepiej jeśli użyjesz satynowej poszewki na poduszkę lub szalika. W ten sposób uchronisz perukę przed tarciem (z takiego samego rozwiązania warto korzystać dbając o swoje własne włosy). Po trzecie, unikaj produktów, które zawierają oleje lub alkohole, ponieważ mogą one uszkodzić kosmyki włosów. Wreszcie, pamiętaj o szczotkowaniu peruki przed snem i po przebudzeniu. Dzięki temu utrzymasz ją w najlepszym stanie, a Twoja fryzura będzie budziła podziw każdego dnia!

Czy spanie w naturalnej peruce jest bezpieczne?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zależy to od wielu czynników, w tym rodzaju peruki – syntetyczna czy naturalna, jak dobrze jest wykonana i tego, w jaki sposób ją pielęgnujesz. Ogólnie rzecz biorąc, spanie w peruce naturalnej jest bezpieczne, dopóki nie jest ona zbyt ciasna i nie wywiera nadmiernego nacisku na skórę głowy. Wskazuje się też, że optymalna długość noszenia peruki to od 8 do 10 godzin. Jeśli stosujemy się do tych wytycznych, obawa związana z podrażnieniami i przegrzaniem głowy nie jest konieczna.

Jak dbać o perukę w nocy? Wieczorna higiena peruki

Wieczorne przygotowanie peruki naturalnej to proces, który, szczególnie jeśli myślisz nad tym czy można w niej spać, należy powtarzać regularnie.

Peruki naturalne są bardzo wymagające i aby utrzymać ich piękny wygląd, wymagają takiej samej pielęgnacji jak prawdziwe włosy. Jeśli więc zdecydujesz się na noszenie peruki po chemioterapii, każdego wieczora staraj się o nią zadbać jak najlepiej. Wyszczotkowana peruka w nocy powinna być odłożona na specjalny stojak lub główkę. Najlepiej jeśli dodatkowo schowasz ją w szafie – żeby się nie zakurzyła.

Jeśli natomiast chodzi o mycie to peruki naturalne należy myć co dwa tygodnie, a syntetyczne raz na miesiąc lub dwa. 

Odpowiedź na pytanie dotyczące tego czy perukę należy zdejmować przed spaniem nie jest jednoznaczna. Spanie w peruce jest możliwe, jednak długi czas trzymania peruki na głowie może powodować podrażnienia skóry głowy, dlatego jeśli tylko to możliwe, lepiej z tego zrezygnować. Ważne jest jednak to, by peruki profesjonalne medyczne, które możesz u nas zamówić, poddawać wieczornej higienie.

Jeśli interesują Cię peruki z długimi lub krótkimi włosami, zachęcamy do umówienia się na wizytę w naszym salonie fryzjersko-perukarskim. Świat peruk jest na tyle szeroki, że dzięki naszej pomocy na pewno znajdziesz odpowiednie rozwiązanie. Dostępne są peruki damskie, peruki męskie i peruki dla dzieci. Wszystkie z nich można farbować i podcinać oraz modelować, dzięki czemu gdy tylko zapragniesz odmiany, pomożemy Ci ją uzyskać.