Salon fryzjersko-perukarski Dorothy

nordwood-themes-bIugCleCY84-unsplash

Dlaczego warto nosić peruki? Poznaj kilka istotnych powodów

Zastanawiasz się, dlaczego warto nosić peruki? Istnieje kilka istotnych powodów. Przede wszystkim pozwalają one popracować nad pewnością siebie. Modne krótkie peruki albo takie z długimi włosami sprawiają, że wreszcie można pozbyć się kompleksów. Przekonaj się, że noszenie peruki na co dzień to dla wielu osób świetne rozwiązanie i pozwól nam udowodnić, że odpowiedź na pytanie – czy noszenie peruki to wstyd – bez żadnych wątpliwości jest przecząca.

Dlaczego warto nosić peruki?

Nie masz pewności co do tego, czy peruki są dla Ciebie? Wiele osób nie może zdecydować się na ich noszenie ze względu na obawy, że od razu będzie to zauważalne. Nic bardziej mylnego! Poniższe powody udowodnią Ci, dlaczego warto nosić peruki i pomogą podjąć decyzję.

Przede wszystkim uczesania, które aktualnie są dostępne na rynku, właściwie wcale nie zwracają na siebie uwagi. Każda peruka jak naturalna pozwala zadbać o fryzurę, o jakiej marzysz, a jednocześnie nie wzbudzać zainteresowania innych. Jeśli zdecydujesz się na peruki z prawdziwych włosów, możesz mieć pewność, że mało kto zorientuje się, że nie jest to Twoje naturalne uczesanie.

Modne peruki jako pomoc w trakcie chorób

W wielu przypadkach  potrzeba noszenia peruki na co dzień wynika z problemów związanych z łysieniem lub wypadaniem włosów. Peruki po chemioterapii, które możesz zamówić w naszym salonie, pozwalają nadal cieszyć się życiem bez ciągłych kompleksów związanych z brakiem włosów. Jeśli więc tylko zmagasz się z takimi problemami i nie masz pewności, jakie rozwiązanie będzie najlepsze, zapraszamy na konsultacje w salonie Dorothy, które są darmowe.  

Wysoki komfort noszenia

Dlaczego jeszcze warto nosić peruki? Modne peruki nie tylko zapewniają atrakcyjny wygląd, ale też są wygodne w noszeniu. Dobrze dobrana peruka może znacznie poprawić Twoje samopoczucie. Ważne jest to, że będziesz się w niej dobrze czuć. Właśnie dlatego jej rozmiar powinien być wybrany z pomocą specjalisty, na którego pomoc możesz liczyć w naszym salonie.

Dziś na rynku jest wiele rodzajów peruk, a każda z nich ma inne zalety. Najpopularniejsze są peruki syntetyczne, które są łatwe w utrzymaniu i zdecydowanie tańsze od tych naturalnych. Jeśli jednak chodzi o wygodę noszenia, pod tym względem zdecydowanie wygrywają peruki naturalne. W tym przypadku włosy umieszczone są na specjalnej mikrosiateczce, dzięki czemu nie zsuwają się z głowy. Co więcej, jeśli chcesz zadbać o jeszcze większy komfort jej noszenia, możesz dodatkowo kupić specjalne taśmy. W ten sposób zyskasz pewność, że peruka będzie trzymała się na miejscu nawet podczas intensywnego ruchu czy wizyty na basenie

Szansa na metamorfozę

Modne peruki, które można dopasować do swoich oczekiwań, poza pozbyciem się kompleksów, stanowią szansę na prawdziwą metamorfozę. Dzięki nim możesz mieć fryzurę, która wcześniej była Twoim marzeniem. Kluczową kwestią jest również to, że dzięki wykorzystaniu prawdziwych włosów perukę można dowolnie stylizować, strzyc, a nawet farbować! Nie musisz więc przejmować się tym, że na długi czas jesteś związany z jedną fryzurą.

Jak wybrać odpowiednią perukę?

Przedstawione wyżej zalety noszenia peruk udowadniają, że ich noszenie na co dzień absolutnie nie jest wstydem. A nawet możesz być z tego dumny/a! Istotne jest jednak to, by były odpowiednio dobrane.

Gdzie kupić perukę? Oczywiście znajdziesz ją w perukarni, jednak jeśli zależy Ci na najwyższej jakości i tym, by prezentowała się jak najbardziej naturalnie, lepiej skorzystać z oferty specjalistycznych sklepów z perukami. Nasz salon fryzjersko-perukarski to umożliwia

Nasi specjaliści dobiorą modne peruki zarówno pod względem rozmiarowym, jak i stylistycznym. W ofercie mamy:

Jak dobrać je odpowiednio? Najważniejsze to zwrócić uwagę na kształt twarzy i kolor skóry oraz oczu.

Wybierając perukę, warto też wziąć pod uwagę swoje preferencje dotyczące fryzury. Czy lubisz czesać się na boki, czy raczej prostować? A może chcesz mieć grzywkę? Wszystko to ma znaczenie przy doborze peruki. Pamiętaj też, że peruka powinna być przede wszystkim wygodna. Nie może się więc ślizgać ani rolować. Dobrze dobrana peruka powinna także odpowiednio dopasowywać się do kształtu twojej głowy.

Jak dbać o perukę?

Mówiąc o tym, dlaczego warto nosić peruki nie można zapominać też o tak ważnej kwestii, jaką jest ich czyszczenie. Na szczęście peruki naturalne nie wymagają żadnych skomplikowanych procesów. W przeciwieństwie do peruk syntetycznych, można je pielęgnować dokładnie tak jak nasze własne włosy

Poniżej przedstawiamy kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci w utrzymaniu Twojej peruki w idealnym stanie:

Mycie peruki

Nie myj jej zbyt często, a gdy to robisz, używaj kosmetyków wskazanych przez specjalistę. Nasi pracownicy z chęcią wskażą, które będą odpowiednie. Jeśli natomiast chodzi o suszenie włosów najlepiej używać suszarki z chłodnym nawiewem lub poczekać aż peruka wyschnie na stojaku. W trakcie mycia włosów najlepiej też korzystać z ręcznika z mikrofibry lub bawełny. Trzeba też pamiętać o tym, że po każdym myciu należy nałożyć odżywkę.

Rozczesywanie włosów

Jak dbać o perukę czesząc włosy? Najlepiej zrobić to jeszcze przed myciem, a następnie używać szczotki z miękkimi włosiem. Peruki z włosów naturalnych można rozczesywać też na mokro. Natomiast przy perukach syntetycznych lepiej zrezygnować z tego działania.

Poza tym perukę zawsze zdejmuj do spania. Oczywiście jeśli raz na jakiś czas o tym zapomnisz lub z jakichś względów będzie to konieczne, nic się nie stanie. Jednak jeśli chodzi o codzienne przyzwyczajenia to najlepiej, jeżeli peruka będzie odkładana na specjalny stojak.

Skoro już wiesz, dlaczego warto nosić peruki, zachęcamy do tego, by wspólnie z nami je wybrać. To, jaka będzie dla Ciebie najlepsza i ile kosztuje peruka, dowiesz się od naszego zespołu, który chętnie przyjmie Cię w salonie Dorothy!