hair-g3853f87b1_1920

Upały a peruka - jak sobie radzić?

Temperatury latem coraz częściej przekraczają 30 stopni. Nic więc dziwnego jeśli zastanawia Cię, czy w peruce jest gorąco. Jeśli masz wątpliwości dotyczące tego, czy peruki na upalne dni to dobre rozwiązanie, zachęcamy, by zapoznać się z naszymi wskazówkami, jak sobie radzić w peruce latem. Gdy poznasz zalety peruk naturalnych, z chęcią zaczniesz z nich korzystać nawet latem.

Czy w peruce jest gorąco?

Na noszenie peruki coraz częściej decydują się nie tylko osoby potrzebujące peruki po chemioterapii czy z problemami z łysieniem, ale też Ci, którzy lubią zmiany. Peruka znajdująca się na głowie w przypadku większych upałów może powodować nasilone pocenie się. Nic jednak dziwnego – jest to dodatkowe nakrycie głowy, które tak jak inne części ciała i ubrania trzeba odpowiednio pielęgnować. 

Upały a peruka – jak sobie radzić w peruce latem?

Zastanawia Cię, jakie są sposobny na perukę latem? Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji – zarówno skóry głowy, jak i wyrobu. Szczególnie latem każdego dnia powinno dbać się o utrzymanie odpowiedniej higieny. W jaki sposób? Przede wszystkim regularnie ją myj. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na peruki naturalne, czy syntetycznie nie można zapominać o tym, że tak jak prawdziwe włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki temu zawsze będą prezentowały się atrakcyjnie, a pocenie skóry głowy w peruce stanie się problemem należącym do przeszłości.

Peruka syntetyczna a naturalna latem

To jak nosić perukę latem zależy też od tego, z czego ją wykonano. Zdecydowanie łatwiej dostępne są peruki syntetyczne, jednak pamiętaj, że by peruka w ciepłe dni była dla Ciebie wygodna, należy zwrócić uwagę na jej jakość. W tym wypadku zdecydowanie lepiej prezentują się peruki naturalne. Wykonane są one z prawdziwych włosów, które zachowują się dokładnie jak nasze własne. Dzięki temu możemy je pielęgnować używając łatwo dostępnych kosmetyków. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny produkt, warto skonsultować się naszymi pracownikami, którzy na pielęgnacji peruk naturalnych znają się jak nikt inny!

Peruki z monofilamentem

Peruki profesjonalne z włosów naturalnych wyposażone są w manofilament. Jest to rodzaj konstrukcji czepka peruki, na którym umieszczana jest przezroczysta mikrosiateczka. Taki czepek jest lekki i miękki oraz wykonany z materiału umożliwiającego oddychanie skóry głowy. Dzięki temu peruka naturalna w lato jest równie wygodna w noszeniu, jak podczas pozostałych pór roku. Dzięki temu nawet podczas największych upałów możesz czuć się komfortowo i nie rezygnować z noszenia peruki, która wygląda jak Twoje naturalne włosy.

Salon Dorothy – wybierz peruki na upalne dni

Jeśli dopiero zastanawiasz się, czy peruka spełni Twoje oczekiwania, zachęcamy do konsultacji w naszym salonie fryzjersko-perukarskim. Oferujemy:

Nasi pracownicy pomogą w dobraniu odpowiedniego uczesania — zarówno pod względem rozmiaru, koloru, jak i fryzury. Dodatkowo udzielimy wskazówek, jak nosić perukę latem oraz jak ją pielęgnować. Dzięki temu przekonasz się, że peruki na upalne dni są jak najbardziej odpowiednim rozwiązaniem.