Salon fryzjersko-perukarski Dorothy

pexels-tim-mossholder-1049687

Gdzie można przymierzyć peruki?

Zastanawiasz się, czy peruki można farbować? Z pewnością nie jesteś w tej kwestii osamotniony. Chociaż możliwości, jakie dostępne są na rynku, pozwalają na dobór nie tylko odpowiedniej fryzury, ale również koloru włosów, z czasem każdy potrzebuje zmiany.

Czy peruki można farbować? 

Zakup kolejnej peruki niewątpliwie wiąże się z koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów. Koloryzacja posiadanej peruki wydaje się być więc doskonałą alternatywą. Nie każdą perukę da się jednak pomalować. Może się zdarzyć, że zabieg ten nie tylko nie przyniesie zamierzonych efektów, ale również zniszczy Twoje uczesanie. O czym należy pamiętać, zamierzając zafarbować perukę? Czy każde włosy można koloryzować? Zanim zdecydujesz się na koloryzację swojej peruki, sprawdź, czy będzie to dla niej korzystne!

Koloryzacja peruki w praktyce

Nie tylko kobiety potrzebują zmian, choć to głównie one najczęściej decydują się na koloryzację swoich włosów. Powodów wykonywania takiego zabiegu może być wiele. Jednym z nich, jest konieczność ukrycia pierwszych siwych włosów, innym – chęć zmiany swojego wyglądu. Niezależnie od powodu, koloryzacja jest zabiegiem stosunkowo tanim i ogólnodostępnym, co sprawia, że chętnie wybierają ją kobiety w każdym wieku. Nie zawsze jednak możliwości pozwalają na takie zmiany. Bardzo często problemem bywają różnego rodzaju choroby i metody leczenia, które mają negatywny wpływ na stan i kondycję naszych naturalnych włosów.

Wiele osób stojących przed koniecznością zakupu peruki po chemioterapii, czuje pewnego rodzaju dyskomfort. Po części może być to spowodowane zmianą dotychczasowego sposobu życia. To, co kiedyś wydawało się naturalne, dziś, może być znacznie utrudnione. Nie da się ukryć, że nie chodzi tu tylko o potrzebę noszenia peruki, ale także zmniejszone możliwości wykonywania różnego rodzaju zabiegów, upiększających fryzurę. Często pojawia się więc pytanie, czy peruki można farbować? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, gdyż w dużej mierze uzależniona jest od tego, na jaki model się zdecydujesz. Jeśli zależy Ci na swobodzie, warto postawić na peruki naturalne

Farbowanie peruki naturalnej

Peruki naturalne wyróżniają się na tle konkurencyjnych, tańszych rozwiązań. Mowa tu nie tylko o wyglądzie, który bardzo często jest trudny do odróżnienia przez osoby niewtajemniczone. Peruki te pozwalają na swobodną ich stylizację i układanie fryzur, dzięki czemu, masz szansę cieszyć się z uczesania, które jest niczym naturalne włosy. Skoro więc rozwiązanie to, umożliwia wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych, wiele osób może zastanawiać się, czy peruki naturalne można farbować?

Nie da się ukryć, że niewątpliwą zaletą peruk wykonanych z prawdziwych włosów jest możliwość ich farbowania. Warto więc już podczas zakupu zdecydować się na rozwiązanie, które umożliwia bezpieczną zmianę koloru. Bardzo ważny jest jednak odpowiedni dobór produktów do malowania włosów peruk naturalnych. W ich przypadku nie wystarczy zakupić odpowiedniej farby czy szamponu w drogerii, a koloryzacja powinna odbyć się w profesjonalnym salonie. Jeśli zależy Ci na właściwym doborze peruki, a także pomocy w jej zmianie koloru, odwiedź Salon Dorothy i skorzystaj z pomocy naszych specjalistów.

Czy peruki syntetyczne można farbować?

Peruki syntetyczne są często wybierane jako alternatywa dla tych, wykonanych z naturalnych włosów. Bardzo często dzieje się tak ze względu na niższą cenę. Jednak rozwiązanie to ma także i wady. Zastanawiasz się, jakie? Wydawać by się mogło, że skoro peruki wykonane z syntetycznych włosów są znacznie tańsze od ich naturalnych odpowiedników, wystarczy kupić ich więcej, by móc cieszyć się codziennie inną, nową fryzurą. W praktyce jednak takie działanie sprawia, że osoby z naszego najbliższego otoczenia, bez problemu zorientują się, że nie są to nasze prawdziwe włosy. Wiele osób, nie chce przyznawać się do tego, że musi nosić perukę, dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest możliwość koloryzacji peruki. 

Czy peruki syntetyczne można farbować? To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób, które stoi przed jej zakupem. Otóż nawet najbardziej delikatne szampony i preparaty do koloryzacji włosów mogą uszkodzić strukturę syntetycznych włosów. Co więcej, bardzo prawdopodobne, że farba w ogóle nie będzie chciała trzymać się syntetycznej peruki. Warto więc postawić na rozwiązanie wykorzystujące naturalne włosy, nie tylko po to, by nie odznaczały się one na głowie, ale również dlatego, że peruki te można poddawać stylizacjom i koloryzacjom.

Pielęgnacja peruki po farbowaniu

Naturalne włosy po malowaniu wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Zazwyczaj fryzjerzy radzą, by używać specjalnych preparatów do ich mycia, aby zapobiec wypłukiwaniu się koloru. Czy w przypadku peruk również należy przestrzegać tych zaleceń? Nie da się ukryć, że naturalne włosy poddane koloryzacji stają się bardziej przesuszone, dlatego warto wprowadzić do pielęgnacji kosmetyki, mające na celu ich odżywienie. Choć na rynku dostępne są drogeryjne kosmetyki, które świetnie radzą sobie z włosami farbowanymi, w przypadku peruki warto postawić na profesjonalne preparaty. W Salonie Dorothy dostaniesz pełną gamę środków przeznaczonych zarówno do codziennej pielęgnacji włosów, jak i ich stylizacji czy odżywienia po zabiegach fryzjerskich. Dzięki nim masz pewność, że Twoja fryzura będzie wyglądać doskonale mimo codziennego użytkowania i przeprowadzania na niej koloryzacji. 

Farbowanie peruk – co należy wiedzieć?

Decydując się na pomalowanie peruki naturalnej, warto pamiętać, aby nie robić tego w domowych warunkach. Taka koloryzacja, mogłaby skończyć się zniszczeniem nawet tych, o naturalnych włosach. Wszelkie zabiegi mające na celu zmianę koloru peruki należy przeprowadzać w miejscach, do tego przeznaczonych. Dzięki temu masz pewność, że Twoje uczesanie nie zniszczy się, a zachwycać będzie nowym blaskiem. Specjaliści z Salonu Dorothy nie tylko pomogą Ci w koloryzacji peruki w jednym odcieniu, ale również stworzą efektownie wyglądające pasemka czy sombre.

Podejmując decyzję o koloryzacji, istotny jest także dobór odpowiedniego odcienia. Nie należy wybierać kolorów, zbyt bardzo odbiegających od naturalnego koloru peruki. Warto więc przestrzegać zasady, aby wybierać ciemniejsze odcienie, a nie rozwiązanie w postaci rozjaśniania, które nawet w przypadku peruki naturalnej, mogłoby doprowadzić do nadmiernego wysuszenia włosów i zniszczenia uczesania.

Choć nie ma przeciwwskazań do samodzielnej koloryzacji peruki z wykorzystaniem odpowiednich preparatów, warto powierzyć je profesjonalistom. Udając się do naszego Salonu Dorothy nie tylko otrzymasz odpowiedź na pytanie, czy peruki można farbować, ale również uzyskasz fachową pomoc w doborze nowego jej koloru. Nasi pracownicy chętnie doradzą Ci, na jaki odcień się zdecydować, nie tylko po to, aby zabieg był bezpieczny dla peruki, ale również pasował do Twojej karnacji. Znudziła Ci się dotychczasowa peruka? Potrzebujesz zmiany? W naszym salonie znajdziesz szeroki wybór uczesań. Posiadamy peruki damskie, peruki męskie oraz peruki dla dzieci. Odwiedź Salon Dorothy i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji w zakresie doboru nowej fryzury