pexels-tim-mossholder-2291452

Treska - co to jest?

Treska — co to jest? W odróżnieniu od peruki treski są pasmami, które doczepia się do swoich włosów. Obecnie ich wybór jest naprawdę spory, dzięki czemu z łatwością znajdziesz rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb. Niezależnie, czy jesteś brunetką, czy blondynką, w Salonie Dorothy oferujemy kompleksową pomoc w zakresie doboru treski z naturalnych włosów. Pozwolą Ci one czuć się pięknie i komfortowo nawet po przebytej chorobie

Treska – czym jest i kiedy warto się w nią zaopatrzyć?

Treski do włosów są alternatywą dla wyrobów perukarskich. Jeśli cierpisz na schorzenia, powodujące przerzedzenie bądź częściową utratę swoich włosów, nie musisz być skazany na perukę. Dzięki dopinkom z łatwością zagęścisz i przedłużysz swoją naturalną fryzurę. Treski na klamrze, bardzo często wybierane są przez osoby, które chcą cieszyć się długimi włosami bez ich zapuszczania. To, co je wyróżnia to przede wszystkim łatwy sposób zakładania. Choć wydawać by się mogło, że założenie treski do włosów wymaga pomocy drugiej osoby, zastosowane rozwiązania sprawiają, że z łatwością założysz je nawet jedną ręką. Ich delikatne, a zarazem trwałe wykonanie gwarantuje Ci pewność, że doczepy nie zsuną się z Twojej głowy w najmniej oczekiwanym momencie. Z powodzeniem więc możesz używać ich nie tylko na wyjścia, ale także w codziennym użytku. 

Jakie są rodzaje tresek?

Skoro już wiesz, co to jest treska, warto przyjrzeć się dostępnym jej rodzajom. Te różnią się nie tylko ze względu na sposób zaczepienia, ale także ich wygląd. W Salonie Dorothy znajdziesz szeroki wybór dopinek, w tym treski na gumce i na klamrze. Jeśli zastanawiasz się, na jaki rodzaj półperuki się zdecydować, uwagę warto zwrócić przede wszystkim na to, do czego ma Ci ona służyć. Wyróżnić możemy:

  • grzywki – pasma włosów, które doczepia się w przedniej części głowy nie tylko po to, by zakryć łysinę, ale również, by odmienić swój wygląd. Rozwiązanie to, zazwyczaj oferowane jest w formie spinek, które wyróżniają się wygodą mocowania nawet dla początkujących.
  • kucyki – szczególnie polecane dla pań, które mają dłuższe włosy i chętnie noszą je w upięciu. Wygodna klamra pozwala doczepić treski do naturalnego kucyka, dając przy tym efekt zagęszczenia i przedłużenia włosów. Wykorzystywane mogą być zarówno dla dorosłych, jak i w zastępstwie peruki dla dzieci.
  • pasma – rozwiązanie, które pozwala zarówno przedłużyć, jak i zagęścić naturalne włosy. Doczepy w formie pasm, cieszą się popularnością nie tylko u osób, które są po chorobie, a jednocześnie nie wymagają peruki po chemioterapii. Wiele młodych kobiet decyduje się na okazjonalne doczepianie pasm włosów. Treski te dostępne są zarówno w formie wąskich pasm doczepianych na spinki, jak i szerszych, obejmujących całą głowę, mocowanych na gumce. 
  • tupety – treski na czubek głowy, które cieszą się popularnością wśród mężczyzn. Bogaty wybór kolorów i rodzajów włosów świetnie zastępuje peruki męskie, a łatwe mocowanie za pomocą spinek gwarantuje, że tupet będzie na swoim miejscu nawet podczas wykonywania aktywności. W Salonie Dorothy posiadamy także tupety damskie, co jest doskonałym rozwiązaniem dla pań o krótkich włosach. 

Treski do włosów – jak dobrać odpowiednią?

Treski fryzjerskie oferowane przez Salon Dorothy, podobnie jak peruki naturalne, stworzone zostały z wyselekcjonowanych pasm prawdziwych włosów. Wyróżniają się więc estetycznym wyglądem i możliwością dopasowania do koloru i rodzaju fryzury. Jak dobrać odpowiednią treskę? Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, co właściwie chcesz nią zatuszować. Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest dopasowanie dopinek, do naturalnego koloru włosów. Choć zarówno włosy, jak i treski można farbować, w przypadku różnych odcieni, należy liczyć się z możliwością uzyskania niejednolitej koloryzacji. Aby doczepy w pełni spełniały Twoje oczekiwania, starannie dobierz także długość włosów. 

Chcesz zagęścić swoje naturalne włosy? Poszukujesz sprawdzonego rozwiązania. Odwiedź Salon Dorothy, w którym znajdziesz szeroki asortyment tresek do włosów. Nasi specjaliści, nie tylko pomogą Ci w wyborze odpowiedniej z nich, ale również zadbają o ewentualne przycięcie. W naszej ofercie znajdziesz także peruki damskie wykonane z naturalnych włosów.