Pytasz i wiesz

Chcesz zakupić niechirurgiczne uzupełnienie włosów? Masz pytania, na które nie znasz odpowiedzi. Pomożemy Ci!

Wszystkie pozostałe pytania będzie można zadać podczas bezpłatnej konsultacji w salonie Dorothy, w specjalnie przygotowanym dla klientów gabinecie. Tam w intymnej atmosferze, z dala od ciekawskich spojrzeń będziecie się czuć komfortowo…

1. Czy nosząc niechirurgiczne uzupełnienie włosów, czyli tak zwany system ktoś zauważy, iż nie są to nasze naturalne włosy?

To częste pytanie zadawane przez klientów Salonu Dorothy. Odpowiedź jest prosta: Nie trzeba się tego obawiać, bo włosy stosowane w systemach uzupełnienia włosów, które oferujemy w Salonie Dorothy są w stu procentach naturalne i dobrane do włosów naszych klientów pod względem koloru oraz ich struktury. Możemy dobrać włosy kręcone, proste, falowane itp. Takie, w których klienci będą się czuć komfortowo. Z doświadczenia wiemy, że dobrze dobrane systemy nie odróżniają się od prawdziwych włosów. Potwierdzają to nasi klienci.

2. Czy możemy w systemie z włosów naturalnych uprawiać sport?

Tak, bo systemy z włosów naturalnych są zintegrowane z naszymi własnymi włosami i zamocowane w taki sposób, że ich noszenie nie utrudnia żadnych aktywności.

3. Czy na niechirurgicznych uzupełnieniach z włosów naturalnych można wykonywać różnego rodzaju fryzury, kręcić włosy, prostować, farbować?

Jak najbardziej, możemy wykonywać wszystkie te zabiegi. Pamiętając naturalnie, żeby włosów nie zniszczyć. Dlatego, jeśli chcemy uzyskać kolor blond, to najlepiej kupić system z włosów naturalnych o jasnym kolorze. Możemy wówczas na nim wykonać Balajage czy Ombre, przyciemniać go, tonować, regenerować, upinać, robić koki oraz kitki.

4. Czy w systemach można spać?

Są modele, w których można spać i są takie, w których nie powinno się kłaść do łóżka. Lepiej wówczas je zdejmować na noc , ale plus tego jest taki, że rano zawsze mamy perfekcyjnie ułożoną fryzurę. Modele, w których można spać to np. te, które mocujemy permanentnie z naszymi włosami lub za pomocą specjalnej taśmy. Są one bardzo proste w użyciu. A co najważniejsze istnieją już na rynku taśmy dla skóry bardzo wrażliwej i alergicznej.

5. Czy samemu w domu będziemy umieli zdjąć, a potem założyć system mocowany do skóry głowy przy pomocy taśmy czy kleju?

Oczywiście, jak najbardziej. Zawsze przy pierwszym założeniu systemu w Salonie Dorothy uczymy naszych klientów, jak to prawidłowo wykonać. Mogą też państwo przyjechać na pierwszą wymianę taśm do salonu Dorothy, gdyż oferujemy też takie usługi.

6. Jakich produktów używa się do pielęgnacji niechirurgicznych uzupełnienień włosów, a więc do ich mycia? Czy są to te same szampony i odżywki, które stosujemy do naszych własnych włosów?

Nie powinno się używać takich samych szamponów i odżywek. Ponieważ włosy naturalne użyte do systemów nie wyrastają przecież z naszej głowy, więc nie mają jak się odżywiać. Do ich mycia musimy mieć specjalne dobrane produkty, które polecimy Państwu podczas wizyty w salonie Dorothy.

7. Czy system uzupełnienia z włosów naturalnych może mieć przedziałek albo włosy zaczesane do góry. Czy można je także nosić spięte?

Jak najbardziej tak. W Salonie Dorothy zaprojektujemy dla Państwa system z włosów naturalnych z przedziałkiem na stałe lub też system z włosów zaczesanych pod górę.

8. Jak często należy myć system z włosów naturalnych ?

Średni czas pomiędzy jednym myciem a drugim, to dwa tygodnie. Ale są klienci, którzy myją systemy z włosów naturalnych częściej . Klientom posiadającym własne, choć słabe i przerzedzone włosy, oferujemy także systemy mocowane na spinki, które można zdejmować w każdej chwili i nosić także okazjonalnie. Wówczas włosy można myć rzadziej.

9. Co powoduje, że żywotność systemu z włosów naturalnych się zmniejsza? Jakie błędy w pielęgnacji mogą mieć wpływ na kondycje naszego niechirurgicznego uzupełnienia włosów?

Najważniejsze, wśród czynników sprzyjających pogarszaniu się kondycji systemów, jest nieodpowiednie ich mycie oraz używanie nieodpowiednich produktów do pielęgnacji włosów. Systemów nie wolno myć ruchem okrężnym. Należy to robić delikatnie. Jest to ruch podobny do głaskania włosów, myje się je od nasady do dołu. Innym z błędów jest zbyt gwałtowne rozczesywanie włosów. Systemy musimy czesać, rozpoczynając od ich końcówek i posuwając się ku górze systemu. Podczas wizyty w Salonie Dorothy uczymy naszych klientów prawidłowej pielęgnacji niechirurgicznych uzupełnień włosów.

10. Jestem w trakcie leczenia własnych włosów u dermatologa. Używam różnego rodzaju wcierek i stosuję mezoterapię. Czy mogę nosić system niechirurgicznego uzupełnienia włosów ? Czy nie będzie on przeszkadzał w regeneracji moich włosów?

Można bez problemu nosić niechirurgiczne uzupełnienie włosów, będąc w trakcie kuracji. Ponieważ mikroskóry, na których są osadzone włosy zostały tak stworzone, żeby oddychały. Nosząc uzupełnienie włosów nasze własne włosy bez problemu mogą nam odrastać. Dobrze jest mieć wówczas takie mocowanie systemu (np. na spineczki), aby go można było łatwo zdjąć u lekarza.

11. Jakich systemów nie kupować? Kiedy powinno nam się zapalić czerwone światełko?

Wówczas, gdy system jest zbyt tani, to na pewno nie jest wykonany z włosów naturalnych lub z włosów najwyższej jakości. Nie należy kupować systemów u osób, które nie zapewniają nam pełnego serwisu, takiego jak: strzyżenie, stylizacja, czy regeneracja włosów. Gdy kupisz niechirurgiczne uzupełnienie włosów w takim miejscu, jak Salon Dorothy, gdzie zajmiemy się m.in. całkowitą stylizacją i pielęgnacją Twoich nowych włosów, nie musisz się martwić, że zostaniesz zostawiony sam sobie. Można także kupować systemy w specjalistycznych sklepach z perukami, które zazwyczaj współpracują z salonami fryzjerskimi i kierują swoich klientów w takie sprawdzone miejsca. Przy zakupie niechirurgicznego uzupełnienia włosów w Internecie, od nieznanego sprzedawcy, trzeba się liczyć z tym, że nie zatroszczy się on o to, co dalej stanie się z naszą fryzurą. Z reguły nie posiada on bowiem informacji, gdzie się udać, aby system ściąć, dopasować, pofarbować czy umyć i wymodelować.

12. Jak długo można nosić jeden system?

Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników, takich jak np. prawidłowa pielęgnacja systemu. Przy dbałości o niego może służyć nawet kilka lat.

13. Od czego zależy cena niechirurgicznego uzupełnienia włosów?

Cena zależy m.in. od rodzaju użytych w nim włosów oraz od rodzaju bazy. Najwyższej jakości są systemy z włosów słowiańskich. Cena niechirurgicznego uzupełnienia włosów zależy też od ich długości i rozmiaru uzupełnienia.