Salon fryzjersko-perukarski Dorothy

matthew-hamilton-tNCH0sKSZbA-unsplash

Peruka na wyjeździe – poradnik dla podróżujących z peruką

Peruki damskie stają się nie tylko elementem kobiecej stylizacji, ale często w pełni funkcjonalnym dodatkiem, szczególnie dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Dzięki nim, możemy czuć się pewnie i atrakcyjnie w niemal każdych okolicznościach. Czy wiesz jednak, jak prawidłowo dbać o perukę naturalną podczas podróżowania? W naszym poradniku znajdziesz szereg przydatnych wskazówek.

Wskazówki niezbędne dla właścicielek peruk

Podróż nie musi być wyzwaniem dla osoby noszącej perukę. Potrzebujesz tylko kilka praktycznych porad i wskazówek, które pomogą Ci utrzymać swoją perukę naturalną w doskonałym stanie. Przedstawiamy je poniżej:

  • zabezpieczenie peruki – podczas podróży ważne jest, aby przechowywać perukę w specjalnym pokrowcu lub etui. Dzięki temu zyskasz pewność, że nie zniszczy się ona podczas transportu;
  • czyszczenie i pielęgnacja – peruki, szczególnie peruki naturalne, wymagają regularnego czyszczenia i pielęgnacji;
  • zaopatrzenie w niezbędne akcesoria – aby utrzymać perukę w idealnym stanie, warto zaopatrzyć się w specjalistyczne akcesoria do jej pielęgnacji.

Jak pielęgnować perukę podczas podróży?

Podróżowanie z peruką naturalną nie jest trudne, jeśli tylko pamiętasz o kilku podstawowych zasadach. 

  1. Czyszczenie peruki na wyjeździe – wystarczy niewielka ilość szamponu do peruk, ciepła woda i delikatne, nieszarpiące ruchy. Pozostaw perukę do wyschnięcia na specjalnym stojaku.
  2. Nawilżenie peruki – wykorzystaj do tego specjalistyczne odżywki i serum. Ich lekkie formuły nie obciążą włosów, a jednocześnie dostarczą im niezbędnych składników odżywczych.
  3. Rozczesywanie włosów – użyj do tego celu  grzebienia  lub szczotki, która nie będzie ich wyrywać. Staraj się, by włosy nie były splątane, czesz je w delikatny sposób od końcówek włosów do nasady.
  4. Stylizacja peruki – peruki naturalne można układać na wiele różnych sposobów, tak jak naturalne włosy.
  5. Pływanie w peruce –  jeśli nie chcemy uszkodzić peruki, najlepiej użyć czepka lub spiąć włosy.
  6. Plażowanie w peruce – nie narażajmy peruki na długotrwałe działanie słońca. Włosy można ochronić zakładając chustę lub kapelusz. Nakrycia głowy ochronią nas również przed piaskiem oraz innymi zabrudzeniami.
  7. Przechowywanie peruki – pamiętaj, by odkładać perukę w suche oraz zacienione miejsce, najlepiej do specjalnego pokrowca lub etui.

Jeżeli odpowiednio zadbasz o perukę, nie narazisz jej na zniszczenia czy odbarwienia. Zastosuj się do naszych zasad i ciesz się piękną fryzurą przez cały wyjazd.

Podsumowanie

Podróżowanie z peruką nie musi być skomplikowane, jeżeli tylko będziesz pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Bez względu na to, czy wybierasz się na krótką wycieczkę, czy długą podróż, pamiętaj o prawidłowym przechowywaniu, pielęgnacji i stylizacji swojej peruki damskiej. A kiedy wrócisz do domu, Salon Dorothy zawsze będzie gotowy, aby pomóc Ci zadbać o Twoją perukę oraz dostarczyć Ci najnowsze modele i akcesoria. Zapewniamy szeroki wybór peruk oraz profesjonalne doradztwo. Wiemy, jak sprawić, by nasi klienci poczuli się komfortowo oraz elegancko w perukach z naszego salonu.