Zrzut ekranu 2023-02-6 o 13.21.46

Na ile wystarcza peruka?

W życiu są sytuacje, które skłaniają do zakupu peruki. Zastanawiasz się, na ile wystarcza peruka? Jak powinno się dbać o swoją zastępczą fryzurę, aby służyła nam jak najdłużej? Czytaj dalej, a znajdziesz odpowiedź na te i inne pytania.

Na ile wystarcza peruka?

Rozważasz zakup peruki i zastanawiasz się nad jej trwałością? To, jaka jest trwałość peruki, zależy od kilku czynników. Dobra kondycja peruki jest uzależniona m.in. od sposobu jej pielęgnacji. Im lepiej zadbasz o swoją zastępczą fryzurę, tym dłużej będzie Ci służyć.

Peruki naturalne – trwałość i pielęgnacja

Peruki naturalne są produkowane z naturalnych włosów. Prezentują się bardzo realistycznie naśladując niemalże każdą fryzurę. Są droższe od peruk syntetycznych. Jednak można je pielęgnować podobnie jak prawdziwe włosy. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji peruka naturalna uzyska trwałość na kilka lat. Peruki naturalne znajdziesz własnie w Salonie Dorothy. Profesjonalni styliści pomogą Ci wybrać odpowiednią perukę dla Ciebie.

Jak dbać o perukę naturalną?

Jeśli zależy Ci, aby Twoja naturalna peruka zachowała miękkość i blask, zadbaj o jej odpowiednią pielęgnację. Pamiętaj, że w przeciwieństwie do prawdziwych włosów, nie ma ochrony w postaci łoju. Przez to są bardziej narażone na czynniki zewnętrzne. Jakie są zasady dbania o perukę naturalną?

  • przechowywanie – po zdjęciu peruki, powieś ją na specjalnym stojaku. Dzięki temu nie odkształci się;
  • czesanie – używaj grzebienia o szeroko rozstawionych zębach. Pamiętaj, aby nie szarpać peruki, tylko delikatnie rozczesywać;
  • kosmetyki i akcesoria do peruki naturalnej – ogranicz do minimum stosowanie suszarek. Przedłużysz trwałość peruki stosując preparaty chroniące węzełki.

Peruka naturalna – jak ją myć?

Perukę naturalną powinno się myć nie rzadziej niż raz na miesiąc. Jednakże na częstotliwość mycia peruki wpływa oczywiście to, jak często ją używasz i czy nosisz ją podczas aktywności fizycznej. Co jest Ci potrzebne do mycia peruki naturalnej?

  • grzebień z szeroko rozstawionymi zębami;
  • woda lub szczotka z włosia dzika;
  • szampon i balsam przeznaczony do pielęgnacji peruk naturalnych;

Zanim umyjesz perukę, najpierw ją delikatnie rozczesz. Następnie umyj odpowiednim szamponem, łagodnie polewając i spłukując wodą. Po odsączeniu nadmiaru wody, nałóż balsam przeznaczony do peruk naturalnych. Unikaj okolic węzełków! Perukę możesz wysuszyć suszarką z chłodnym nawiewem i wymodelować. Ale najlepiej pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej.

Peruki naturalne z łatwością znajdziesz w Salonie Dorothy, gdzie dopasujemy je do Twoich indywidualnych potrzeb.

Peruki naturalne – farbowanie i stylizacja

Farbować można tylko i jedynie peruki naturalne. Jeśli więc posiadasz perukę naturalną, ale znudził Ci się jej kolor, w Salonie Dorothy spełnimy Twoje marzenie o zmianie wizerunku. Nasi specjaliści pomogą dobrać odpowiedni dla Ciebie odcień włosów. Zastosują profesjonalne produkty przeznaczone do farbowania peruk, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Pamiętaj, aby nie używać farb drogeryjnych do samodzielnej koloryzacji w domu. W ten sposób możesz zniszczyć perukę.

Peruki syntetyczne – trwałość i pielęgnacja

Na rynku są również dostępne peruki syntetyczne, które mają niższą cenę. Jednak cechują się znacznie mniejszą trwałością. Jeśli jednak posiadasz taką perukę, pamiętaj aby zadbać o jej odpowiednią pielęgnację.

Jak dbać o perukę syntetyczną?

Korzystając z peruki syntetycznej warto pamiętać o kilku zasadach odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki temu wydłużysz jej trwałość.

  • przechowywanie – po zdjęciu peruki, powieś ją na specjalnym stojaku. Nie zmieni wówczas swojego kształtu;
  • czesanie – włosy kręcone powinny być układane palcami, pozostałe palcami oraz czasami szczotką;
  • kosmetyki i akcesoria do peruki syntetycznej – stosuj kosmetyki i akcesoria przeznaczone do pielęgnacji peruk syntetycznych. Unikaj używania suszarki, lokówki, prostownicy, nie przebywaj w saunie i solarium, Mogą one zniszczyć perukę.

Peruka syntetyczna – jak ją myć?

Perukę syntetyczną myje się raz na 3-4 tygodnie. Jeśli Twoja peruka jest narażona na dym papierosowy lub inne intensywne zapachy, warto myć ją częściej.

Peruki mieszane – trwałość i pielęgnacja

Peruki mieszane składają się w 50% z włosów naturalnych i 50% z włosów syntetycznych. Są tańsze niż peruki naturalne, ale wymagają pielęgnacji takiej, jak peruki syntetyczne.

Ile trzyma się przyklejona peruka?

Peruki naturalne są umieszczone na specjalnej mikrosiateczce, dzięki czemu są bardzo komfortowe w noszeniu i nie spadają. W przypadku peruk syntetycznych stosując klej do peruk możesz nosić perukę nawet przez cały dzień.

Podsumowanie

Jak zatem widzisz, trwałość peruki jest uzależniona od wielu czynników. Niezależnie, czy posiadasz perukę naturalną, czy syntetyczną, warto o nią dbać. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że zarówno peruki damskie, peruki męskie, peruki dla dzieci jak również peruki po chemioterapii zachowają swój naturalny wygląd i będą służyć Ci przez wiele lat.