christin-noelle-O8MEiT825uU-unsplash

Krótkie loki – jak uzyskać idealne fale na peruce?

Czy wiesz, że możesz w łatwy sposób przekształcić wygląd swojej peruki? Noszący perukę szczególnie często zastanawiają się, jak zrobić loki na krótkich lokach. Taki proces nie jest na szczęście skomplikowany – w wielu przypadkach wystarczy odrobina umiejętności, a także cierpliwości. Jak zrobić loki? Podpowiadamy, jak krok po kroku uzyskać upragnioną fryzurę.

Loki a peruki z naturalnych włosów – jak osiągnąć efekt falowania?

Jak zrobić loki na peruce? Przede wszystkim warto od razu podkreślić, że jeśli mamy do czynienia z peruką z naturalnych włosów, to cały proces wykonywania loków jest dokładnie taki sam, jak w przypadku włosów naturalnie rosnących. Efekt falowania włosów najłatwiej jest uzyskać za pomocą lokówki. Tego typu sprzęt umożliwia między innymi samodzielne modyfikowanie grubości loków oraz wybranie kierunku kręcenia wybranych pasm. Do tworzenia loków może przydać się również prostownica lub falownica; urządzenia tego typu są najczęściej bardzo proste w obsłudze, a cały proces przebiega szybko i sprawnie.

Co jednak, gdy nie posiadamy tego typu sprzętu? Istnieje na szczęście kilka domowych, ale sprawdzonych metod na uzyskanie loków na włosach. Jednym z nich jest użycie paska od szlafroka, który może zapewnić nam naturalne fale. Jeśli posiadamy perukę o krótkich włosach, to warto wybrać pasek o szerokości nieprzekraczającej dwóch centymetrów. Pasek umieszczamy na środku głowy jak opaskę, po czym zwijamy ciasno wystające po bokach włosy w rulonik. Jeśli zrobimy to dość ciasno, wówczas osiągniemy drobne fale; jeśli z kolei luźno, fale będą znacznie szersze i nieco niedbałe. Aby uzyskać pożądane efekty, włosy powinny być oplecione przynajmniej przez pięć godzin. Zaplatanie możemy zatem wykonać wieczorem, by już rano nasza peruka miała wspaniałe – drobne bądź większe loki.

Jak czesać perukę, czyli metoda na loki

Znanym powszechnie sposobem na stworzenie trwałych loków – zarówno na włosach naturalnych, jak i na peruce, są wałki. Zazwyczaj kojarzą nam się one z dyskomfortem; spanie w wałkach to zmora dzieciństwa wielu kobiet. Na szczęście w przypadku peruki tego typu problem zostaje rozwiązany. Wałki są elastyczne, więc zaplatanie włosów przy ich pomocy to proces szybki i prosty, który nie wymaga odpowiednich umiejętności. W zależności od tego, jaki właściwie efekt chcemy uzyskać, wałki zaplatamy odpowiednio ciasno bądź luźno. Podobnie jak w przypadku paska od szlafroku, musimy odczekać kilka godzin, więc dobrze byłoby przeprowadzić cały proces wieczorem.

Peruki naturalne nie zawsze muszą oznaczać jedną fryzurę. Obecny sposób tworzenia tego typu produktów sprawia, że mamy praktycznie pełną dowolność we fryzurach, jakie chcemy nosić. Przywołane przez nas sposoby są sprawdzone, a przede wszystkim proste – loki na peruce z włosów naturalnych może mieć praktycznie każdy!

Jeśli chcesz zakupić taką perukę, która przypasuje Ci idealnie, to warto zapoznać się z ofertą Salon Dorothy. Nasze peruki tworzone są z naturalnych włosów, dzięki czemu każdy produkt odznacza się naturalnym wyglądem i wyjątkową trwałością. Zapraszamy!