matthew-tkocz-q697-Akhwkc-unsplash (1)

Jak wybrać szampon do peruk naturalnych?

Zastanawiasz się, jak wybrać szampon do peruk naturalnych? Zdajemy sobie sprawę, że wybór odpowiednich produktów do pielęgnacji pomoże wydłużyć żywotność Twojej peruki i zachować jej naturalny wygląd. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj nasz artykuł. 

Wybór szamponu do peruk naturalnych

Pamiętajmy, że włosy w perukach naturalnych nie są już “żywe” – nie otrzymują składników odżywczych ani wilgoci od naszej skóry głowy. Dlatego potrzebują specjalnych produktów, które pomogą im zachować świeżość i blask. Szampony do peruk zostały specjalnie opracowane, aby delikatnie myć włosy peruki nie uszkadzając przy tym ich struktury. Zapobiega to matowieniu, plątaniu i osłabianiu włosów peruki.

Peruki naturalne są wykonane z prawdziwych, ludzkich włosów, a niektóre są kombinacją prawdziwych włosów i najwyższej jakości syntetycznych włókien. Każdy rodzaj ma swoje unikalne właściwości i korzyści. Peruki naturalne wykonane całkowicie z prawdziwych włosów są najbardziej realistyczne, ale wymagają również więcej troski.

Jak wybrać szampon dla peruk naturalnych?

Jakie powinien być szampon do peruk naturalnych?

  • delikatny – dzięki temu nie będzie uszkadzał włosów peruki;
  • zawierający składniki odżywcze – w ten sposób zachowamy dobrą kondycję włosów peruki naturalnej;
  • bezpieczny – szampon nie powinien przyczyniać się do powstawania podrażnień skóry głowy;
  • łatwy w spłukiwaniu – kosmetyk powinien bezproblemowo spłukiwać się z włosów.

Składniki w szamponach dla peruk, których należy unikać 

Unikajmy szamponów zawierających składniki, takie jak siarczany, parabeny, alkohol i sztuczne barwniki, ponieważ mogą one przyspieszyć zużycie peruki. Siarczany mogą być zbyt agresywne dla włosów peruki, parabeny mogą powodować podrażnienia, alkohol przesusza włosy, a sztuczne barwniki mogą wpłynąć na kolor peruki. Zamiast tego, szukajmy szamponów z naturalnymi składnikami nawilżającymi i odżywczymi, takimi jak olej arganowy, proteiny jedwabiu, aloe vera i witaminy.

Jak myć perukę naturalną krok po kroku

Peruka naturalna wymaga także regularnego mycia – jak to robić?

  • Przed myciem, delikatnie rozczesz perukę, zaczynając od końcówek.
  • Polewaj perukę letnią wodą, ustawiając strumień od nasady do końcówek.
  • Nakładaj szampon w dół włosów, nie robiąc kolistych ruchów.
  • Spłucz szampon letnią wodą, zawsze kierując strumień w dół włosów.
  • Nałóż odżywkę na włosy
  • Po 2-5 minutach spłucz odżywkę letnią wodą.

Regularne mycie peruki pomoże utrzymać jej dobrą kondycję i estetyczny wygląd.

Częstotliwość mycia i pielęgnacji

Częstotliwość mycia peruki naturalnej zależy od wielu czynników, w tym od tego, jak często jej używasz, jaki styl noszenia preferujesz, czy korzystasz z produktów do stylizacji. Jeśli nosisz perukę codziennie, najlepiej myć ją co najmniej raz w tygodniu. Jeśli używasz produktów do stylizacji, mycie może być potrzebne częściej – nawet 2-3 razy w tygodniu. 

Podsumowanie

Właściwa pielęgnacja jest kluczowa dla długotrwałego i atrakcyjnego wyglądu peruk z naturalnych włosów. Wybór odpowiedniego szamponu, dostosowanego do rodzaju włosów peruki, oraz regularna pielęgnacja są niezbędne, aby cieszyć się pięknym efektem i komfortem noszenia peruki przez długi czas. Salon Dorothy ma w ofercie wyjątkowe peruki naturalne, które estetycznie się prezentują i są łatwe w utrzymaniu.