sarah-doody-bxh4QPMsUqE-unsplash

Jak wybrać perukę dla okrągłej twarzy?

Wybór peruki ma decydujący wpływ na to, jak będziemy wyglądać. Decydując się na odpowiedni model peruki, możemy skorygować proporcje i dodać twarzy smukłości. Osoby z okrągłą twarzą powinny zwrócić szczególną uwagę na peruki naturalne, które oferują swobodę modelowania i stylizacji. Możliwość dopasowania fryzury do potrzeb umożliwi zoptymalizowanie prezentacji naszych najlepszych cech. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zachęcamy do lektury artykułu.

Kształt twarzy a wybór peruki

Kształt twarzy ma znaczący wpływ na wybór peruki. W przypadku twarzy okrągłej celem jest zazwyczaj optyczne jej wydłużenie. Z drugiej strony, osoby o wydłużonych twarzach mogą szukać peruk, które dodadzą im szerokości.

Fryzury i peruki, które optycznie wydłużą twarz

Efektem, którego często szukamy, wybierając peruki dla okrągłej twarzy, jest optyczne wydłużenie. Jaka peruka naturalna będzie w takim przypadku najodpowiedniejsza?

  • Peruka z przedziałkiem na boku – fryzura jest asymetryczna, co wprowadza do twarzy linię pionową, dając wrażenie jej wydłużenia.
  • Peruka z asymetrycznym cięciem.
  • Fryzura z długimi, falującymi włosami – chociaż może podkreślać okrągłość twarzy, odpowiednia stylizacja powinna zapewnić lepsze proporcje.

Fryzury, których należy unikać z okrągłą twarzą

Chociaż zależy to od indywidualnych gustów, niektóre fryzury mogą optycznie poszerzyć okrągłą twarz, zwłaszcza takie jak:

  • Fryzury ze średnią długością włosów – mogą sprawić, że twarz będzie wyglądać na jeszcze szerszą.
  • Fryzury z prosto ściętymi, krótkimi włosami – mogą optycznie skrócić twarz, co sprawi, że będzie wyglądała na bardziej okrągłą.

Porady na temat stylizacji peruk dla okrągłej twarzy

Pierwszym krokiem, który należy zrobić, jeśli chcemy dobrze prezentować się w peruce, jest jej prawidłowe założenie. Pamiętaj, że peruka powinna być dobrze dopasowana, ale niezbyt ciasna. 

Jak odpowiednio dbać o perukę?

  • Użyj pianki do stylizacji lub żelu do peruk, aby utrzymać fryzurę w idealnym stanie przez cały dzień.
  • Kiedy peruka jest mokra, delikatnie ją przeczesuj, używając szeroko rozstawionych zębów grzebienia.

Gdzie kupić peruki dla okrągłej twarzy?

Gdzie można zamówić wysokiej klasy peruki naturalne dla okrągłej twarzy? Warto zapoznać się z ofertą Salon Dorothy. Tutaj do dyspozycji masz szeroki wybór modeli, które będą pasować do różnych kształtów twarzy, w tym okrągłej. Pracownicy salonu pomogą Ci dopasować perukę, która podkreśli Twoją urodę i pozwoli Ci poczuć się komfortowo. To osoby wyróżniające się bogatym doświadczeniem oraz wiedzą w branży na najlepszym poziomie.

Podsumowanie

Wybór peruki dla osoby o okrągłej twarzy powinien być starannie przemyślany. Pamiętaj, że najważniejsze jest dobranie peruki, w której będziesz czuć się komfortowo i pewnie. Dobrze dobrana peruka potrafi zdziałać cuda, podkreślając nasze atuty i pomagając ukryć drobne mankamenty. Szczególnie polecamy peruki naturalne, które dają największe możliwości stylizacji. Kupując perukę najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów, którzy mają wiedzę i doświadczenie.