Salon fryzjersko-perukarski Dorothy

yoann-boyer-D7qzQ234N0o-unsplash

Jak poprawić wygląd peruki i co zrobić, żeby się nie błyszczała?

Jak poprawić wygląd peruki, by mimo upływu czasu wyglądała dobrze? Na to pytanie odpowiedzi szuka wiele osób, które na co dzień je noszą. Niezależnie od tego, czy wybierzesz perukę naturalną, czy syntetyczną, musisz pamiętać o regularnej pielęgnacji. Czy perukę wystarczy myć? Jeśli tak to jak często? A co w przypadku kiedy włosy peruki nadmiernie się błyszczą? Dziś postaramy się rozwiać Twoje wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania. 

Jak poprawić wygląd peruki?

Nawet naturalne peruki wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Nasze własne włosy nie zawsze wyglądają tak, jakbyśmy tego chcieli. Podobnie jest w przypadku peruki z włosów naturalnych. Choć ich tendencja do błyszczenia się jest znacznie mniejsza niż w przypadku wyrobów syntetycznych, nie można ominąć jakże ważnego etapu pielęgnacji. Jak poprawić wygląd peruki? W dużej mierze wystarczy odpowiednia pielęgnacja. Dziś podpowiemy Ci, co zrobić, aby Twoja peruka z prawdziwych włosów wyglądała nieskazitelnie. 

Peruki syntetyczne – pielęgnacja

Peruki syntetyczne są dość popularnym rozwiązaniem szczególnie ze względu na cenę. Aby jednak cieszyć się ich pierwotnym wyglądem przez lata, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację. Jeśli zdecydowałaś się na zakup syntetycznej peruki, pamiętaj, aby przynajmniej raz w miesiącu zadbać o jej czystość. Regularne mycie peruki w wodzie z dodatkiem specjalnego preparatu do czyszczenia znacznie przedłuży ich życie. Pamiętaj, aby zachować delikatność, a podczas spłukiwania zrezygnuj z umieszczania peruki pod bieżącą wodą. Chcąc zadbać o wygląd peruki syntetycznej, warto pamiętać o odpowiednim suszeniu. W żadnym wypadku nie czesz mokrych włosów, a jedynie delikatnie ułóż perukę palcami

Jak pielęgnować perukę naturalną?

O właściwą pielęgnacji peruki należy zadbać nie tylko w przypadku włosów syntetycznychPeruki naturalne wymagają tyle samo zaangażowania co naturalne włosy, zarówno pod kątem ich mycia, jak i stylizacji. Wydawać by się mogło, że skoro wykonane zostały one z prawdziwych włosów, wystarczy umyć je zwykłym szamponem. W praktyce jednak nie należy używać preparatów, jakie wykorzystujemy do zwykłej pielęgnacji, a specjalnie przeznaczonych do tego środków. Nasi pracownicy chętnie pomogą Ci dobrać odpowiednie kosmetyki do mycia peruki po chemioterapii.

Jeśli posiadasz właściwy kosmetyk, pamiętaj, aby przed zmoczeniem peruki, dokładnie rozczesać włosy. Następnie delikatnym strumieniem wody polewaj włosy od nasady do ich końców. Po nałożeniu kosmetyku myjącego rozprowadzamy go na całej powierzchni włosów, a następnie spłukujemy i pozostawiamy perukę naturalną do całkowitego wyschnięcia. Na peruki z naturalnych włosów można dodatkowo nałożyć odżywkę.

Jak zapobiec świeceniu się peruki?

Zastanawiasz się, co zrobić, aby peruka się nie błyszczała? Warto zdecydować się na zakup peruki z naturalnych włosów, bowiem problem ten dotyczy najczęściej wyrobów syntetycznych, nawet tych dobrej jakości. Mimo iż obecnie problem ten jest znacznie mniejszy niż jeszcze kilka lat temu, zdarza się, że peruki nienaturalnie się błyszczą. Zazwyczaj, aby wyeliminować problem wystarczy odczekać i kilkukrotnie umyć włosy. Jeśli jednak zależy Ci na czasie, skorzystaj z suchego szamponu. Dobór odpowiedniego kosmetyku z łatwością pomoże pozbyć Ci się problemu. Pomocna okazać może się również ściereczka antystatyczna, którą należy nabić na grzebień, a następnie uczesać nim włosy.

Po więcej rozwiązań tego jak poprawić wygląd peruki zapraszamy do naszego Salonu Dorothy. Oprócz cennych wskazówek pomożemy Ci także w doborze odpowiedniej peruki. W ofercie naszego salonu znajdziesz peruki damskie, peruki męskie oraz peruki dla dzieci.