Zrzut ekranu 2023-04-5 o 09.22.58

Jak założyć tupet damski?

Zainwestowałaś w dopinki i zastanawiasz się teraz jak założyć tupet damski, który jest jednym z ich rodzajów? Jest to bardzo proste i każda kobieta sobie z tym poradzi w domowym zaciszu. Przeprowadzając ten proces poprawnie, można zyskać piękną fryzurę bez większego nakładu pracy i czasu. Dzisiaj podpowiemy krok po kroku jak założyć tupety z włosów naturalnych oraz jak wygląda ich budowa.

Czym jest tupet damski?

Tupet damski to bardzo modny dodatek i uzupełnienie rzadkich włosów u osób, które zmagają się z ich przerzedzeniem. W dopinki inwestują zarówno kobiety po chemioterapii, podczas przyjmowania mocnych leków, po ciąży, jak i te, które chcą wzmocnić swoją fryzurę, a także dodać jej gęstości. Z upływem czasu, niestety wszyscy zmagają się ze słabszą jakością swoich naturalnych włosów.

Tupeciki damskie produkowane są z naturalnych włosów, przez co wyglądają bardzo estetycznie, elegancko i nie wyróżniają się wśród włosów klientki. Dzięki temu można je poddawać farbowaniu i uzyskać najlepszy odcień do oczekiwań. Kupując tupety damskie w salonie fryzjerskim Dorothy, bez problemu można liczyć na wysokojakościowy egzemplarz z pięknych dziewiczych włosów. 

Jak wybrać idealnie pasujący do siebie tupet damski?

Jeśli chcesz idealnie dobrać tupet damski do kształtu swojej twarzy, koloru naturalnych włosów lub wymarzonej metamorfozy, najlepiej jest skorzystać z wiedzy i doświadczenia fryzjera. Specjalista dobierze kolor i długość włosów, tak aby ich zakładanie i układanie było dla Ciebie wygodne. Salon Dorothy oferuje także tupety męskie oraz tupety dla dzieci. Dostępne dopinki do włosów to także formy grzywek czy kucyków.

Przez to, że tupety wykonane są z naturalnego włosa, z czasem można je poddać zmianie. Dlatego decyzja o zakupie nie jest jednoznaczna z noszeniem cały czas tej samej fryzury.

Jak zakładać tupecik damski? – krok po kroku

Tupety z naturalnych włosów są bardzo łatwe w zakładaniu, dlatego każdy sobie z tym poradzi w domowym zaciszu. Udając się do salonu fryzjerskiego w celu jego zakupu, specjalista zapewne pokaże jak to robić krok po kroku. Jeśli jednak chcesz się upewnić, że wszystko dobrze zapamiętałaś, zapraszamy do zapoznania się z konkretnymi krokami. 

Na samym początku należy dobrze rozczesać włosy zarówno swoje jak i doczepiane. Przykładając przedni klips w miejsce, w którym ma być umieszczony, trzeba nacisnąć go do tego momentu, aż usłyszy się charakterystyczny klik. Następnie należy naciągnąć tupet damski na tył głowy i także zaczepić klips. Boczne spinki powinny być na końcu zaczepiane przy jednoczesnym lekkim naciągnięciu tupetu. Ilość wszystkich klipsów to zazwyczaj 4- 6 sztuk. Jest to wystarczające, aby uzyskać mocne umieszczenie dopinki. 

Na samym końcu należy ułożyć fryzurę według swoich potrzeb i gotowe! Dobrze zamocowany tupecik damski daje gwarancję naturalnego wyglądu oraz wygodnego jego noszenia przez cały dzień. Podstawą tupetu jest najczęściej baza z mikroskóry z folią dookoła. Połączenie to imituje skórę ludzką, a włosy wychodzące z niej wyglądają bardzo naturalnie.