pexels-tim-mossholder-1049687

Czy włosy w peruce syntetycznej można prostować i kręcić?

Peruki syntetyczne czy naturalne? Zanim podejmiesz decyzję, warto upewnić się, czy włosy syntetyczne można prostować i kręcić. Jeśli zależy Ci na wymarzonej fryzurze, to dowiedz się jak najwięcej o rodzaju peruki, na jaką się decydujesz.

Czy włosy syntetyczne można prostować?

Prostownica to urządzenie, z którego korzysta wiele pań. Jeśli umiejętnie jej używamy, możemy stylizować swoje włosy tak, by były niesamowicie proste. Jednak co w przypadku peruki? Czy ją też można prostować? Wszystko zależy od jej rodzaju. Na rynku dostępne są peruki syntetyczne i peruki naturalne. Te drugie wykonano z prawdziwych włosów. Dzięki temu ich pielęgnacja oraz stylizacja przebiega dokładnie w taki sam sposób, jak postępujemy ze swoimi własnymi włosami. A skoro prawdziwe włosy można prostować, wykonane z nich peruki również. Pozostaje pytanie  czy można prostować włosy syntetyczne?

Niestety, ale ze względu na materiały, z których peruki syntetyczne są wykonywane, w przeciwieństwie do naturalnych włosów, nie można ich prostować. 

Może to wpłynąć negatywnie na ogólną kondycję i wygląd całej fryzury. Wysokie temperatury sprawią, że włosy się przesuszą lub nawet spalą, czego wolałby uniknąć każdy z nas. Zamiast więc szukać informacji na temat tego, jak wyprostować włosy syntetyczne, pomyśl lepiej o tym, by postawić na zakup peruki naturalnej.

Czy włosy syntetyczne można kręcić?

Skoro ustaliliśmy już, że włosów syntetycznych nie można prostować, co z ich kręceniem? Czy włosy syntetyczne można kręcić? Ta kwestia wygląda bardzo podobnie, jak w przypadku prostowania. Ze względu na to, że w tym celu potrzebna jest lokówka, sztuczne włosy zostałyby poddane ciepłej temperaturze, która może uszkodzić ich strukturę. Natomiast jeśli chodzi o kręcenie na wałki, to w przypadku peruki z włosów syntetycznych taki efekt nie utrzymałby się zbyt długo.

Peruki naturalne czy można je prostować i kręcić?

Jeżeli potrzebujesz peruki, a jednocześnie zależy Ci na modnym uczesaniu, polecamy te, które wykonano z prawdziwych włosów. Właśnie dzięki temu wyróżniają się wysoką trwałością i możliwością stylizowania  zupełnie tak, jak w przypadku naszych własnych włosów. Można je stylizować w każdy sposób – zarówno prostować oraz kręcić, jak i farbować!

Umów się na konsultacje w salonie Dorothy i przekonaj się, że dobrze dobrana peruka pozwala dodać wiele pewności siebie. Oferujemy peruki damskie, peruki męskie i dla dzieci. Jeśli więc jesteś po chemioterapii lub walczysz z objawami chorobowymi w postaci wypadania włosów, zachęcamy do skorzystania z naszej porady. Peruki na zamówienie mogą być dokładnie w takim kolorze, o jakim marzysz. Co więcej, w każdej chwili możesz je wyprostować lub zakręcić. Z kolei jeśli najdzie Cię ochota na prawdziwą zmianę, możliwe jest także farbowanie.

Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na Twoje pytanie dotyczące tego, czy włosy syntetyczne można prostować. Nawet jeśli nie zamierzasz ich prostować lub kręcić, włosy syntetyczne mimo często atrakcyjnej ceny są słabsze jakościowo. Inwestując w peruki na dłużej zdecydowanie lepiej wybrać peruki naturalne. Chętnie pomożemy w ich wyborze zapraszamy!