daniel-apodaca-wmbbbU0LUG8-unsplash

Co zrobić, żeby peruka nie spadała: Praktyczne wskazówki i porady

Peruki stały się prawdziwym modowym hitem. Nadal jednak wiele osób unika korzystania z nich w obawie, że aktywność fizyczna, podmuch wiatru lub inne nieprzewidziane sytuacje sprawią, że peruka spadnie im z głowy. Co zrobić, żeby peruka nie spadała? Czy jest to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak. Jest kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym można zapobiec takiej sytuacji. Podpowiadamy, jakie to sposoby i jak z nich skorzystać.

Jak prawidłowo założyć perukę?

Zakup pierwszej peruki może wiązać się z obawami dotyczącymi jej użytkowania. Obawy te dotyczą zazwyczaj także tematu jej pielęgnacji. Równie często pojawiającym się pytaniem jest to, jak prawidłowo założyć perukę na włosy? Nowoczesne peruki są regulowane, dzięki czemu korzystając z pomocy pasków do regulacji, można dopasować obwód czepka do każdej głowy. Zakładanie peruki zacząć należy od przyłożenia jej do czoła. Następnie pociągnąć ją mocno w tył, aż za potylicą. Perukę można dodatkowo zamocować za pomocą różnych technik. To znacząco zwiększy jej komfort użytkowania i sprawi, że nawet intensywna aktywność fizyczna nie poruszy peruki.

Zakładanie peruki – niezawodne sposoby mocowania

Zakładanie peruki zajmuje kilka chwil. Ale co z jej mocowaniem? Czy jej ono niezbędne i jak to zrobić? Wszystko zależy od rodzaju peruki. Tak naprawdę przy większości modeli nie potrzeba żadnych dodatkowych działań, by peruka trzymała się na głowie, jak należy. Wspomniane wcześniej paseczki służące do regulacji są wystarczające do tego, by stabilnie zamocować perukę. Szczególnie dotyczy to peruk mono top lub z czepkiem tradycyjnym. Dobre dopasowanie to gwarancja tego, że peruka pozostanie na swoim miejscu. Część peruk dostępnych na rynku wyposażona jest w specjalne spinki clip-in lub grzebyki, które można wykorzystać jako dodatkowe mocowanie. Z kolei peruki front lace dodatkowo mocowane są przy pomocy siateczki i kleju lub taśmy, które zapobiegają jej przesuwaniu. Ten rodzaj peruk wymaga nieco więcej czasu i wprawy przy zakładaniu. Inne elementy przydatne podczas mocowania peruki to opaski i czepki pod perukę.

Czepek pod perukę – czym jest, jak go nosić i czy warto z niego korzystać?

Wiele osób noszących peruki decyduje się na korzystanie ze specjalnego czepka. Czym on jest i jak zrobić czepek pod perukę? Czepek nazywany jest także wig cap lub siatką. Nie jest on zintegrowany z peruką. Należy założyć go na skórę głowy lub na własne włosy. Korzystanie z tego akcesorium zwiększa komfort noszenia peruki, a także jej przyczepność. Czepki są rozciągliwe, dopasowują się do kształtu głowy, a wykorzystane do ich produkcji materiały sprawiają, że są one odporne na uszkodzenia. Na rynku znaleźć można zarówno czepki gotowe do użycia, jak i takie, które należy przyciąć przy linii włosów. Nie ma też problemu z kolorystyką – do wyboru są modele beżowe i czarne.

Salon Dorothy od lat pomaga swoim Klientkom i Klientom w wyborze peruk. Profesjonalny i doświadczony personel nie tylko odpowiednio doradzi, ale też nauczy, w jaki sposób zakładać perukę i dbać o nią. Nasze kolekcje peruk sprawią, że Twoja metamorfoza będzie jeszcze łatwiejsza. Zapraszamy.