Salon fryzjersko-perukarski Dorothy

pablo-merchan-montes-O-sNTavXbmE-unsplash

Jak założyć treskę? Skorzystaj z podpowiedzi profesjonalistów!

Jeśli po głowie chodzą Ci pytania: treski – jak zakładać? jakie są rodzaje dopinek? jaką metodą przymocować pasma do swoich naturalnych włosów, aby doczepy nie były wyczuwalne? czy treski można stylizować przy pomocy wysokiej temperatury? Dobrze trafiłaś! Z naszego artykułu dowiesz się nie tylko tego, jak założyć treskę, ale także zyskasz wiele cennych informacji w kwestii przedłużania włosów i ich pielęgnacji.

Co to jest treska?

Treska co to jest i czym się różni od peruki? Treska składa się z niewielkich pasm włosów syntetycznych lub naturalnych o różnej długości i barwie. Pasemka służą do przedłużania i zagęszczania własnych włosów, które są cienkie, przerzedzone i delikatne. Dzięki doczepom Twoja fryzura zyska na gęstości lub długości – w zależności od tego, jakiego typu treskę wybierzesz. W odróżnieniu od tresek, peruki zakładamy wtedy, kiedy nastąpiła całkowita utrata włosów. Jeśli chcesz poprawić swój wygląd po chorobie, sięgnij po peruki po chemioterapii, dzięki którym odzyskasz pewność siebie. A kiedy chcesz przypiąć treskę, możesz skorzystać z różnych rodzajów doczepów:

  • grzywki – pasma włosów, które doczepia się w przedniej części głowy,
  • kucyki – wybierają je kobiety o dłuższych włosach, które chętnie noszą je w upięciu, 
  • pasma – rozwiązanie, które pozwala zarówno przedłużyć, jak i zagęścić naturalne włosy; doczepianie pasemek jest jednym z najpopularniejszych sposobów powiększania objętości fryzury; 
  • tupety – to treski na czubek głowy, które cieszą się dużą popularnością wśród mężczyzn i często są stosowane zamiast peruki.

Która treska z naturalnych włosów do Ciebie pasuje? Wybierz coś na wielką uroczystość typu bal lub wesele albo ciesz się pięknymi, gęstymi włosami na co dzień

Treski do włosów – rodzaje mocowania 

Zakładanie tresek zależy od tego, jaki mechanizm mocowania został zastosowany. Bardzo ważne jest to, aby przedłużenie włosów trzymało się stabilnie, a zagęszczenie wyglądało naturalnie i elegancko. Treski można doczepiać na kilka sposobów:

  • mocowanie clip-in – należy umieścić treskę u nasady włosów i kliknąć,
  • spinka typu krab – specjalne spinki mogą mieć różne wielkości i długości, służy np. do mocowania dopinanych kucyków do własnych włosów,
  • gumki – kosmyki mocuje się przy pomocy specjalnych gumeczek, jest to bardzo czasochłonne i wymaga wprawy, ale daje fantastyczne efekty, a łączenie jest niemal niewyczuwalne.

Salon Dorothy oferuje m.in. treski naturalne z włosów dziewiczych, które można idealnie dopasować do odcienia i struktury swoich pasemek. Dopinki, podobnie jak peruki naturalne, cieszą się dużą popularnością wśród kobiet ceniących sobie piękne i gęste włosy, które wyglądem przypominają ich oryginalne kosmyki. 

Treska z naturalnych włosów sprytny sposób na świetną fryzurę

Jeśli chcesz dodać gęstości i objętości swojej fryzurze, sięgnij po treski z włosów naturalnych lub syntetycznych. Coraz większą popularnością cieszą się treski naturalne, które charakteryzują się estetycznym wyglądem i możliwością dopasowania do każdego koloru i rodzaju fryzury. 

W naszej ofercie znajdziesz także:

Bez względu na to, czy chcesz przedłużyć swoje włosy, czy wyczarować całkowicie nową fryzurę – odwiedź Salon Dorothy. Nasi specjaliści pomogą Ci w wyborze odpowiedniej peruki, pokażą, jak założyć treskę i opowiedzą, jak pielęgnować nowe uczesanie, abyś długo mogła podziwiać efekty wizyty u fryzjera. Zapraszamy!