Trichologia

trichologia SalonDorothy Poznań

   KONSULTACJA  INFORMACYJNA    GRATIS
     
   Konsultacja trichologiczna + badanie skóry i włosów Trichoskopia   1 godz.    100 zł

 

Trychologia jest ciągle rozwijającą się dziedziną nauki, leżącą na granicy medycyny estetycznej i dermatologii. Zajmuje się wszystkimi przypadkami wypadania włosów, łysienia i dolegliwościami takimi jak łuszczyca, łupież itp. Metoda ta jest bardzo skuteczna, ponieważ dzięki precyzyjnie stawianej diagnozie na podstawie wywiadu, badań analitycznych oraz badań skóry głowy i włosów wykonywanych za pomocą mikrocamery , pozwala na podjęcie odpowiedniej terapii i profilaktyki schorzeń skóry głowy i włosów.

Źródeł wypadania włosów należy doszukiwać się zarówno w podłożu zdrowotnym jak i w negatywnych warunkach w jakich żyjemy. Najczęstszymi czynnikami powodującymi różne dolegliwości skóry głowy i włosów są:

  • zanieczyszczone środowisko,

  • spaliny spowodowane ciągłym rozwojem rynku motoryzacyjnego,

  • promieniowanie emitowane przez telefony komórkowe i komputery,

  • stres,

  • nieodpowiednia dieta.

Wszystko to sprawia, że krew krąży wolniej w skórze głowy i w następstwie mieszki włosowe stają się „uśpione”, a pobudzić można je do życia jedynie poprzez dostarczenie odpowiednich substancji odżywczych.

Trychologia dzieli się na:

  • Trychologię medyczną, która zajmuje się kompleksowym rozpoznaniem oraz terapią z użyciem środków medycznych.

  • Trychologię kosmetyczną, w obrębie której podejmowane są pośrednie kroki w celu poprawy stanu skóry głowy i włosów. Są to zabiegi głównie kosmetyczne oraz fryzjerskie.

Cel jest jeden, aby wspólnie promować profilaktykę zachowawczą, rozpoznać przyczynę zaistniałych problemów i podjąć odpowiednią formę kuracji pielęgnacyjno – leczniczej.

Celem konsultacjii trychologicznej jest rozpoznanie typu schorzenia oraz przyczyn, które można zidentyfikować za pomocą badania mikrokamerą. Diagnozowanie to polega na obserwowaniu skóry głowy i włosów w 200-krotnym powiększeniu. Dokładny obraz pozwala ocenić kondycje włosów, stan skóry głowy i korzeni włosów. W razie stwierdzenia choćby najmniejszych objawów chorobowych w mieszkach włosowych stosowane są kuracje, co pozwala odzyskać zdrową skórę głowy oraz poprawić kondycję włosów. Dzięki stosowaniu wyłącznie naturalnych, testowanych produktów oraz unikalnych metod, rezultaty pojawiają się w ciągu kilku miesięcy.